Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu - wyjątkowa uczelnia, dla obywateli świata!

artykuł sponsorowany
Wywiad z Kanclerzem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, drem Romanem Dawidem Tauberem, doktorem h.c., prof. WSHiG.

Panie Profesorze, w świecie edukacji zachodzą liczne przemiany. Wraz z nimi zmieniają się modele kształcenia i kariery, często łatwiej jest znaleźć pracę po ukończeniu dobrego technikum niż po studiach.
Zgadza się, istnieją nieliczne technika i szkoły zawodowe, które mogą poszczycić się znakomitym poziomem wykształcenia, jako jedyny w Polsce walczyłem o nie ramię w ramię z Wiceministrem Włodkowskim. Nadal jednak brak na rynku pracy absolwentów takich szkół.

Czy absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu wypełnia tę lukę rynkową?
Niestety nie. Nasz absolwent wypełnia tę lukę za granicą, otrzymując znacznie wyższe niż w kraju wynagrodzenie. 72% naszych absolwentów pracuje za granicą za stawkę minimalną od 1100 do 1800 Euro miesięcznie, z mieszkaniem i wyżywieniem, a 15% procent prowadzi własną działalność hotelarską, gastronomiczną lub turystyczną, odnosząc znaczne sukcesy.

Nasi absolwenci są dyrektorami hoteli, szefami kuchni w znakomitych restauracjach. Robert Sowa czy Grzegorz Kazubski, Krzystof Dubrow, dyrektor generalny Hotelu Bryza Resort & Spa w Juracie, Pani Bożena Sikoń - znakomity cukiernik to tylko niektórzy z ludzi wykształconych w mojej Uczelni.

W jaki sposób zyskuje się doświadczenie w trakcie studiów w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii?
Jesteśmy uczelnią zawodową, w pełnym tych słów znaczeniu. Zapewniamy wszelkie możliwości zdobywania doświadczenia. Oddajemy do użytku studentów prawdziwy poligon doświadczalny. Dysponujemy licznymi obiektami gastronomicznymi, flotą autobusów, a w Uczelni prowadzimy własną restaurację. Program zajęć praktycznych realizowany jest w naszym biurze podróży, hotelach, barze i profesjonalnych salach ćwiczeń. Każdy student kształci się w naturalnych warunkach przyszłego środowiska pracy.

Moja Uczelnia gwarantuje w Umowie o Naukę odbywanie praktyk zagranicznych, w ramach których zapewniamy mieszkanie, wyżywienie i przelot samolotem. Praktyki mają charakter płatny, można zyskać 500 do 1100 Euro miesięcznie. Oczywiście przed rozpoczęciem praktyk organizujemy dla naszych studentów odpowiednie ubezpieczenia oraz specjalistyczne szkolenia BHP, którego certyfikat jest ważny przez sześć lat.

Nasz student jeździ więc przez wszystkie lata nauki zagranicę na praktyki zarabiając pieniądze, odciążając rodziców od obowiązku płacenia za studia, bo on sam jest w stanie zarobić na swoje studia i życie.

Czym jeszcze wyróżniają się studia w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu?
Uważam, że osiągnięcie przygotowania zawodowego jest możliwe jedynie wtedy gdy absolwent zna języki obce, w których może pracować. Nie wszystkie uczelnie zapewniają taki poziom kształcenia. W Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii obowiązkowe są 3 języki obce oraz język migowy, który wprowadziliśmy do programu studiów 21 lat jako pierwsza uczelnia w Polsce. U nas student uczy się dla życia, nie dla szkoły dlatego studenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii chętnie uczestniczą w zajęciach osiągając znakomite wyniki w nauce.

21 lat funkcjonowania Wyższe Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii to przynajmniej 18 roczników absolwentów. Z których jest Pan Profesor szczególnie dumny?
Jestem dumny ze wszystkich, przez te lata zdobyliśmy przez ponad 170 światowych dyplomów Master Chefa, około 60 medali o skali światowej. Mamy więc się czym pochwalić, wszystkie nasze trofea zdobią korytarze Uczelni.

Jakie słowa pozdrowienia i życzeń chciałby Pan Profesor zadedykować tegorocznym maturzystom i ich rodzicom?
Żeby rodzice zastanowili się dobrze w jaki sposób pokierować edukacją swoich dzieci , tak aby było ich na to stać, aby dzieci mogły się jak najszybciej usamodzielnić. Maturzystom życzę by byli zadowoleni ze swojej przyszłości, wybrali szkołę, która nie obciąży budżetu ich rodzin. Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu może to zagwarantować.

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii zaprasza wszystkich czytelników do zapoznania się z ofertą dydaktyczną. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.wshig.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie