sportowy24
  Z podwórka na stadion. Następcy Milika i Zielińskiego...

  Z podwórka na stadion. Następcy Milika i Zielińskiego zagrają finał wojewódzki w Kaliszu

  Tomasz Sikorski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” gra tysiące młodych piłkarzy

  W turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” gra tysiące młodych piłkarzy ©zpodworkanastadion.pl

  XIX edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. Finał wojewódzki w Wielkopolsce odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Kaliszu.
  W turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” gra tysiące młodych piłkarzy

  W turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” gra tysiące młodych piłkarzy ©zpodworkanastadion.pl

  Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” ma już swoją markę. To właśnie w tej imprezie swoje pierwsze kroki do poważnego futbolu stawiali Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński, a więc gwiazdy reprezentacji Polski i włoskiej Serie A. Być może w gronie tych, którzy rywalizują w obecnej, XIX już edycji tej imprezy znajdują się kolejni piłkarze, którymi za kilka lat zachwycać się będą kibice. – Wszyscy mamy taką nadzieję.
  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największa tego typu impreza piłkarska w Europie i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci, jak również ich opiekunów – mówi Krzysztof Olędrowicz, koordynator wojewódzki turnieju w naszym województwie.

  Dodajmy, że w rozgrywkach biorą udział zarówno szkoły, kluby piłkarskie, czy też akademie. - Cieszę się, że po raz kolejny liczba drużyn, która zarejestrowała się do turnieju, to ponad 1000 zespołów. W drodze eliminacji gminnych oraz powiatowych, które trwały od października do marca zostało wyłonionych blisko 140 drużyn ze wszystkich 35 powiatów, które teraz wezmą udział w finale wojewódzkim. Będziemy rywalizować w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. Zakładamy, że podczas finału w Kaliszu na boiskach pojawi około 1400 dziewczynek oraz chłopców – zapewnia Krzysztof Olędrowicz. Dlaczego turniej rozgrywany jest właśnie w Kaliszu?

  - Mając na uwadze wielkość naszego województwa oraz bardzo dobrą współpracę Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej z okręgowymi związkami, w Kaliszu, Koninie, Lesznie oraz w Pile, już jakiś czas temu została podjęta decyzja, aby każdy Okręgowy ZPN był organizatorem kolejnego finału wojewódzkiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. I jesteśmy w tym konsekwentni. Ostatnie finały odbywały się bowiem w Wolsztynie należących do okręgu leszczyńskiego oraz Koninie. Teraz przyszła pora na Kalisz – mówi koordynator turnieju w Wielkopolsce. – Grać będziemy przez trzy dni. Jako pierwsi na boisko wybiegną 12-latkowie, następnego dnia do rywalizacji przystąpią 10-latkowie, a na koniec zagrają najmłodsi, czyli 8-latkowie – dodaje.

  – W kaliskim finale chłopcy oraz dziewczynki z kategorii U-8 będą rywalizować o miano mistrzów województwa wielkopolskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki, z drużyn do lat 10 i 12 powalczą już nie tylko o zwycięstwo w regionie, ale również o wyjazd na finały ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja. Zwycięzców XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski. I to w obecności między innymi prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka czy też selekcjonera piłkarskiej reprezentacji naszego kraju, Jerzego Brzęczka – zapowiada Krzysztof Olędrowicz.

  Jest więc o co grać, bo występ na Stadionie Narodowym w Warszawie na pewno będzie wielkim przeżyciem dla młodych piłkarzy. Chętnych do gry w stolicy zresztą nie brakuje. – Liczba drużyn startujących w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” cały czas rośnie. Zwłaszcza w przypadku drużyn dziewczyn. Poziom też systematycznie idzie w górę. Bardzo się cieszę się, że w dobie internetu, smartfonów i telefonów, dzieci chcą grać w piłkę nożną i sprawia im to olbrzymią satysfakcję. Miło jest popatrzeć jak cieszą się ze zdobywanych bramek, jak olbrzymią radość im to sprawia. Jestem przekonany, że zbliżające się finały wojewódzkie w Kaliszu będą wielkim świętem młodzieżowego futbolu – kończy koordynator wojewódzki turnieju w Wielkopolsce.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej