Za śmiertelne pobicie Krzysztofa B. z Piły sprawca spędzi w...

  Za śmiertelne pobicie Krzysztofa B. z Piły sprawca spędzi w więzieniu prawie trzy lata

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po śmierci Krzysztofa B. w Pile odbyły się marsze milczenia
  1/4
  przejdź do galerii

  Po śmierci Krzysztofa B. w Pile odbyły się marsze milczenia ©Agnieszka Świderska

  Prawie trzy lata spędzi w więzieniu Jakub O., skazany za śmiertelne pobicie, do którego doszło w 2009 roku w Pile. Proces mężczyzny trwał ponad osiem lat, a wcześniejsze wyroki były uchylane m.in. przez Sąd Okręgowy i Sąd Najwyższy. W czwartek poznański Sąd Apelacyjny wydał jednak kolejny wyrok.
  – Sąd w całości podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego skazujący Jakuba O. na dwa lata i 10 miesięcy więzienia – informuje sędzia Elżbieta Fijałkowska, rzecznik prasowy poznańskiego Sądu Apelacyjnego. To oznacza, że ponad ośmioletnia sprawa prawdopodobnie dobiegła końca. Na rozprawie apelacyjnej zabrakło samego Jakuba O., który obecnie przebywa na wolności. Obecni byli za to rodzice zmarłego Krzysztofa B.


  W nocy z 22 na 23 sierpnia 2009 roku Jakub O. wracał ze swoimi znajomymi z jednej z dyskotek w Pile. Mężczyźni planowali iść do innego klubu, który znajdował się w pobliżu dworca kolejowego. Kiedy jednak okazało się, że trzeba zapłacić za wstęp, postanowili pójść do pobliskiego sklepu.

  Przez dłuższy czas podążało za nimi trzech mężczyzn: Michał B., Michał C. oraz Krzysztof B. W pewnym momencie obie grupy zaczęły się wzajemnie wyzywać, zaś Michał B. popchnął Mateusza Sz., jednego z kolegów Jakuba O. Ten się przewrócił, a następnie zadzwonił po swojego brata, informując go, że może dojść do bójki.

  Kiedy brat Mateusza Sz. przyjechał na miejsce, Michał B. zaczął przed nim uciekać. W tym momencie Jakub O. z pozostałymi kolegami zaatakowali Krzysztofa B. oraz Michała C. O ile Michał C. odniósł jedynie niewielkie obrażenia, o tyle Krzysztof B. trafił do szpitala w stanie krytycznym.
  Zobacz galerię

  To tylko część artykułu.
  • Proces za procesem... oto historia wyroków i odwołań
  • Kara jest rażąco surowa – mówił obrońca Jakuba O.
  • Jeśli zapadłby inny wyrok, to odwołałabym się od Strasburga. Przez te wszystkie lata Jakub O. śmiał mi się w żywe oczy – mówiła matka zmarłego na skutek pobicia Krzysztofa B.

  O tym przeczytasz w naszym Serwisie PLUS w artykule  Koniec procesu Jakuba O. Prawie trzy lata więzienia za śmiertelne pobicie Krzysztofa B. z Piły  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  3 lata za śmieść człowieka - zaiste "sprawiedliwy" wyrok

  Noe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Zaczną ludzie brać sprawy w swoje ręce, oj zaczną, przy takich wymiarach "sprawiedliwości".

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo