Zaawansowana metoda leczenia prostaty dostępna w Poznaniu

Artykuł sponsorowany EMC Instytut Medyczny SA
Udostępnij:
Zabieg operacyjny prostaty tj .Enukleacja HoLEP w porównaniu do innych, tradycyjnych metod cechuje się wysoką skutecznością, małym ryzykiem, sam zabieg jest bezbolesny a rekonwalescencja szybka–Od 2020 rok jest on przeprowadzany w Szpitalu CERTUS w Poznaniu, należący do Grupy EMC Szpitale.

Holmowa Enukleacja Gruczolaka Stercza - bo tak fachowo nazywa się ta procedura - jest zabiegiem endoskopowym, wykonywanym przez cewkę moczową, stosowanym u mężczyzn, u których rozpoznano rozrost gruczołu krokowego (prostaty) lub rzadziej – jego nowotwór. Celem tej procedury jest zmniejszenie objętości gruczołu, dzięki czemu ustępują dolegliwości związane z jego przerostem - usuwana jest bowiem nadmiarowa tkanka, która blokuje przepływ moczu.

HoLEP to metoda mało inwazyjna. Zabieg taki nie przypomina staroświeckiej operacji ze skalpelem w ręku. Tkankę usuwa się w tym wypadku przy pomocy lasera, dzięki czemu pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności i normalnego życia. - Po zabiegu do pęcherza wprowadzany jest cewnik na około 12 godzin, a po jego usunięciu i oddaniu moczu pacjent jest wypisywany do domu. Po kilku dniach rekonwalescencji pacjent wraca do pracy bez żadnych ograniczeń – mówi dr Przemysław Zugaj.

Zabieg HoLEP w jego aktualnej postaci dostępny tylko dla pacjentów szpitali, wyposażonych w laser z technologią Moses. Jedną z niewielu takich placówek w Polsce jest poznański szpital CERTUS. – Od czasu wprowadzenia tej procedury pomogliśmy wielu pacjentom – mówi dr Przemysław Zugaj.- HoLEP w porównaniu z innymi zabiegami leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego jest obciążony mniejszym ryzykiem powikłań i cechuje go większa skuteczność oraz trwałość. Wykonywany jest bez ograniczeń wielkości prostaty. Dodatkowo niweluje ryzyko nawrotu gruczolaka stercza na 20 lat, a tym samym konieczności reoperacji – dodaje.

Łagodny przerost prostaty to proces powiększania się ilości komórek stercza w przebiegu starzenia się organizmu. W konsekwencji prowadzi to do powiększania się gruczołu krokowego z następstwami ucisku cewki moczowej, co powoduje zaburzenia oddawania moczu. Proces ten ma charakter nienowotworowy.
Szacuje się, że problem łagodnego rozrostu gruczołu krokowego dotyczy ok. 30 proc. 50-latków, 50 proc. 65-latków i 70 proc. mężczyzn w wieku 80 lat.

Więcej informacji:
Szpital CERTUS Poznań
Zapisy na zabiegi:
tel: 507 003 802
mail: [email protected]

Dodaj ogłoszenie