Zabawa i bezpieczeństwo, czyli Dzień Dziecka ze Szkoła Auto...

  Zabawa i bezpieczeństwo, czyli Dzień Dziecka ze Szkoła Auto Skoda

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Skoda Autodrom Poznań już w najbliższą niedzielę 5 czerwca zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Dniu Dziecka
  1/9
  przejdź do galerii

  Skoda Autodrom Poznań już w najbliższą niedzielę 5 czerwca zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Dniu Dziecka ©Piotr Robakowski

  Już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca rodzice wraz z dziećmi mają okazję bezpłatnie poznać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkoła Auto Skoda organizuje Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali dla młodych i nieco starszych uczestników wiele edukacyjnych zabaw.
  Impreza odbędzie się na powstającym jeszcze Autodromie, który znajduje się w Poznaniu przy wyjeździe na Wrocław. Otwarte będzie także centrum szkoleniowe Skoda Auto Lab. - Wśród atrakcji będą, cieszące się popularnością wśród najmłodszych zjeżdżalnie i dmuchane zamki, ale także bańki XXL, kino 5D i tor rowerowy. Ci którzy przyjadą tu jednośladem napędzanym siłą ludzkich mięśni, będą mogli oznakować swój pojazd, który trafi tym samym do policyjnej bazy danych – mówi Andrzej Rogoziński, szef Skoda Auto Szkoła.
  - Gdy policja odnajdzie rower, łatwo będzie można ustalić właściciela roweru - dodaje. Organizatorzy zaplanowali także rywalizacje na trenażerach rowerowych, spinning pod gołym niebem, a także wyścigi sterowanych radiem samochodów RC.
  Warto zaznaczyć, że nie chodzi tylko o zabawę, ale także uświadomienie dzieciom i ich opiekunom, jakie zagrożenie czyhają w ruchu drogowym. Stąd wiele przygotowanych prób skupia się na szeroko pojętym bezpieczeństwie. - Będzie zatem możliwość sprawdzenia co dzieje się z ludzkim ciałem podczas dachowania w naszym specjalnym symulatorze, będzie też symulator zderzeń i możliwość doświadczenia jak zachowuje się auto na macie poślizgowej – podkreśla Rogoziński. Pojawią się także samochody Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i techniczne zaplecze drogowe Autostrady Wielkopolskiej. Całość odbędzie się na terenie Skoda Autodrom Poznań, który zajmuje powierzchnię 35 tys. metrów kwadratowych.
  Motoryzacyjny Dzień Dziecka zacznie się w najbliższą niedzielę, 5 czerwca w godzinach od 12 do 18. Skoda Autodrom Poznań znajduje się przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu. Tego dnia otwarte będzie także centrum szkoleniowe Skoda Auto Lab znajdujące się zaledwie 2 minuty drogi od autodromu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY