Zabójstwo Ziętary: Obrońca Gawronika chce wykluczyć...

  Zabójstwo Ziętary: Obrońca Gawronika chce wykluczyć prokuratora. Ważny świadek Marek Z. zmienia swoje zeznania

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zabójstwo Ziętary: Obrońca Gawronika chce wykluczyć prokuratora. Ważny świadek Marek Z. zmienia swoje zeznania
  1/6
  przejdź do galerii
  Obrońca byłego senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabicia dziennikarza Jarosława Ziętary, chce wykluczyć z procesu autora aktu oskarżenia. Do tego sprowadza się złożony w środę wniosek o przesłuchanie prokuratora Piotra Kosmatego z Krakowa. To właśnie ten śledczy po latach doprowadził do powstania pierwszego aktu oskarżenia ws. zniknięcia poznańskiego dziennikarza w 1992 roku.
  W środę w poznańskim Sądzie Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa byłego senatora Aleksandra Gawronika. Niegdyś najbogatszy Polak miał podżegać do zabicia dziennikarza Jarosława Ziętary. Podczas rozprawy jego obrońca, adw. Patrycja Leśkiewicz, złożyła wniosek o przesłuchanie w charakterze świadka prokuratora Piotra Kosmatego.

  Zobacz też: Zabójstwo Ziętary: "Baryła" już nie pogrąża Gawronika. Teraz atakuje śledczych

  Autorowi aktu oskarżenia zarzuciła przetrzymanie ważnego dowodu mającego świadczyć o niewinności Gawronika oraz nieformalne kontakty z dziennikarzem „Głosu Wielkopolskiego” Krzysztofem M. Kaźmierczakiem. Nasz dziennikarz jest świadkiem w sprawie, dawnym kolegą Ziętary oraz szefem komitetu społecznego, który od lat domagał się wyjaśnienia zniknięcia dziennikarza. Prokurator Piotr Kosmaty zaprzeczył zarzutom pani adwokat. A sąd stwierdził, że wniosek o powołanie go na świadka, będący de facto próbą jego wykluczenia z procesu, skieruje do przełożonych Kosmatego. Oni mają zdecydować czy są przesłanki do zmiany prokuratora.

  Poznański sąd przesłuchał potem dwóch świadków. Najpierw zeznania złożył wspomniany Krzysztof M. Kaźmierczak. Dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego” długo opowiadał o swoim spotkaniu w więzieniu z Maciejem B., ps. „Baryła”. Do tego widzenia doszło w styczniu 2015 roku z inicjatywy "Baryły".

  „Baryła” był ważnym świadkiem prokuratury, obciążał Gawronika, ale potem ze wszystkiego się wycofał. Nasz dziennikarz zeznał, że „Baryła” opowiedział mu na widzeniu, dlaczego zmieni swoje zeznania.
  1 3 4 5 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gawronik

  Paweł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  A, może za Świtalskiego ktoś się kiedyś weźmie, sprawdzi legalność jego poczynań, interesów?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Strażak bez skazy

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  On ma wszystkie służby w kieszeni i nikt go nie tknie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie starczyło miejsca?

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Marek Z. wspomniał również o tym, że Michnik chciał przejąć "Elektromis", na co nie wyraził zgody Mariusz S. Dlatego, "Gazeta Wyborcza" zaczęła opisywać "Państwo w Państwie": Gazeta Wyborcza [-];...rozwiń całość

  Marek Z. wspomniał również o tym, że Michnik chciał przejąć "Elektromis", na co nie wyraził zgody Mariusz S. Dlatego, "Gazeta Wyborcza" zaczęła opisywać "Państwo w Państwie": Gazeta Wyborcza [-]; Fot. Bogdan Borowiak 09-04-1994
  Państwo w państwie. Holding gigant. Największa sieć hurtowa w kraju, bank szykujący się do wejścia na giełdę, kilka gazet, radio, pierwszoligowa drużyna piłkarska. Na peryferiach holdingu ściąganie długów, powiązania z najpopularniejszym teleturniejem i potentatem w ratalnej sprzedaży samochodów. Najostrożniej licząc trzy tysiące ludzi. Obroty roczne z pewnością idą w biliony. (P) Elektromis to zarazem historia młodego polskiego kapitalizmu, trochę w krzywym zwierciadle - ale prawdziwa. Szef Państwo w państwie. Holding gigant. Największa sieć hurtowa w kraju, bank szykujący się do wejścia na giełdę, kilka gazet, radio, pierwszoligowa drużyna piłkarska. Na peryferiach holdingu ściąganie..... cd i inne na http://www.archiwum.wyborcza.pl/archiwum/tag/elektromiszwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo