Zaczynamy kolejny plebiscyt "Mój doktór"

  Zaczynamy kolejny plebiscyt "Mój doktór"

  Jolanta Lenartowicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Mój doktór" - tak właśnie mówi się u nas w Wielkopolsce. Tak nazywamy swojego lekarza, kiedy chcemy podkreślić pewną zażyłość z nim.
  To osoba, a nie funkcja tak zwanego lekarza pierwszego kontaktu, który kiedyś ciągle się zmieniał, który nie bardzo wiedział: że cierpię na..., że byłem leczony w..., że po kolejnym zabiegu...
  Mój prawdziwy "doktór" wszystko to wie, pamięta też, ile mam dzieci, co robią, że mieszkam z dziadkiem, że mąż jest inwalidą. Mój "doktór" pamięta jak rodzina rosła, rozrastała się; widzi nie tylko objawy choroby.
  On widzi mnie całego i to na szerszym tle. Chętnie więc mnie słucha, jest nastawiony serdecznie, po ludzku. I tak właśnie powinno być. Co do tego zgodni są i pacjenci, i organizatorzy dziesiątej już edycji plebiscytu.

  Dla pacjentów, jak okazało się w poprzednich latach, istotne znaczenie ma organizacja pracy, ułatwiająca choremu dostęp do lekarza, wtedy gdy jest tego potrzeba, dobre wykorzystanie personelu średniego, zdyscyplinowanie.

  Na ile lekarze rodzinni z Wielkopolski spełniają oczekiwania swoich podopiecznych?
  Organizatorzy konkursu: "Polska Głos Wielkopolski", "Radio Merkury", "Termedia", "Przewodnik Lekarza", stowarzyszenie "Dziennikarze dla zdrowia", zapraszają do udziału mieszkańców województwa wielkopolskiego.

  Każdy z nich może, posługując się czy to kuponem, czy listem - dołożyć swoją cegiełkę do portretu lekarza rodzinnego i "swojego doktora" sportretować.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mój doktór

  loluś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  A kiedy likwidacja NFZ-dziadzio Donek obiecał

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo