Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaczytany Poznań w "Składzie Kulturalnym"

Marek Zaradniak
Najmłodsi podczas "Zaczytanego Poznania" mogą uczestniczyć w warsztatach plastyczno-literackich.
Najmłodsi podczas "Zaczytanego Poznania" mogą uczestniczyć w warsztatach plastyczno-literackich. Grzegorz Dembiński
Do soboty trwać będzie w mieszczącym się w Galerii MM Składzie Kulturalnym impreza "Zaczytany Poznań". W jwej ramach odbywają się m.in. warsztaty dla najmłodszych, konkurs gwary i spotkania z poznańskimi autorami.

W piątek i w sobotę odbywa się zorganizowana już po raz drugi z mieszczącego się w Galerii MM Składu Kulturalnego impreza "Zaczytany Poznań". Pierwszy dzień adresowany jest głownie do najmłodszych i wiąże się z przypadającą w tym roku 130. rocznicą urodzin Kornela Makuszyńskiego. Piątkowego przedpołudnia zobaczyliśmy widowisko "Podróż z Kornelem Makuszyńskim" przygotowane uczniów Szkoły Podstawowej nr 80.Przez cały dzień najmłodsi uczestniczą też w warsztatach plastyczno-literackich oraz w warsztatach "Papierowy świat" . W ruch poszły kredki, pisaki i nożyczki. Pełne ręce roboty mają poznańscy karykaturzyści Dariusz Łabędzki, Dariusz Pietrzak i Szczepan Sadurski.
Sobota upłynie pod znakiem posnanianów. Będzie można uczestniczyć w połączonym z konkursem spotkaniu na temat gwary poznańskiej prowadzonym przez Jacka Hałasika albo w wycieczce "Tropami Adama Mickiewicza w Poznaniu" . Swoje książki podpisywać będzie wilu poznańskich autorów w tym m.in. Lech Konopiński, Włodzimierz Łęcki czy Ryszard Ćwirlej. Swoją poezję zaprezentuje Mariusz Grzebalski. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach literacko-plastycznych.Karykatury podobnie jak w piątek rysować będą wspomniani już satyrycy. Także w sobotę odbędą się Śpiewanki Stuligrosza .poświęcone tym razem piosence harcerskiej i turystycznej.

Sobota 10 maja
12:00-14:30 Gwara poznańska z Jackiem Hałasikiem, konkursy gwarowe oraz występy dzieci mówiących gwarą (uczniowie szkoły Podstawowej nr 80 w Poznaiu)
12:00-13:00 Tropami Adama Mickiewicza w Poznaniu - wycieczka śladami wieszcza (start o 12:00 w Galerii MM)

12:00-14:30 Posnaniana - spotkania z autorami książek o Poznaniu:
Marcin Januszkiewicz, Danuta Książkiewicz-Bartkowiak, Marek Kaczmarczyk, Lech Konopiński, Magdalena Mrugalska-Banaszak, Janusz Pazder, Marek Rezler, Leszek Rościszewski, Jerzy Sobczak, Piotr Skórnicki, Karol Szaładziński, Waldemar Wierzba, Andrzej Zarzycki/
12:30-14:00 warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci o Poznaniu (otwarte);
13:00-15:00 warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci o Poznaniu (otwarte);
14:30-17:00 inscenizacja historyczna z czasów I wojny światowej
14:30-17:00 spotkania z autorami
/Maciej Karalus, Magda Kawka, Jerzy Kędzierski, Leszek Kowalski, Włodzimierz Łęcki, Jacek Y. Łuczak, Eliza Moraczewska, Wanda Wasik, Paweł Zych; autorzy kryminałów: Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Krzysztof Mazurek, Joanna Opiat-Bojarska, Robert Ziółkowski; poeta Aleksander Talarkiewicz/

17:00-18:00 Święty Marcin, tu się śpiewa - Śpiewanki Stuligrosza (piosenka harcerska i turystyczna);
18:00-19:00 poezja w Składzie - spotkanie z Mariuszem Grzebalskim
14:00-17:00 14:00-17:00 „ELMER słoń w kratkę”.Warsztaty dla dzieci (otwarte);

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski