Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Zadbaj o finanse swojego dziecka

  Zadbaj o finanse swojego dziecka

  Materiał Partnera

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zadbaj o finanse swojego dziecka
  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku Twojej pociechy. Samodzielny wyjazd malucha to dla niego doskonała nauka gospodarowania pieniędzmi tak, aby środki przeznaczone na drobne przyjemności nie skończyły się po kilku dniach. Jak zatem pomóc dziecku zarządzać własnym budżetem i jednocześnie zadbać o jego edukację finansową?
  Zadbaj o finanse swojego dziecka
  Jeśli Twoja pociecha nie ukończyła 13. roku życia, wybierz dla niej innowacyjną ofertę PKO Junior. W jej skład wchodzi m.in. rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy PKO Konto Dziecka, karta PKO Junior, serwis internetowy junior.pkobp.pl oraz nowość – aplikacja mobilna na smartfony (Android, iOS, Windows Phone).

  Z pewnością podczas wakacyjnych wyjazdów dzieci chętnie skorzystają z karty PKO Junior, dzięki której zapłacą za drobne zakupy. Poza tym będą mogły bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów PKO Banku Polskiego, które rozpoznają „juniorowe” karty i dostosowują wygląd ekranu do potrzeb dzieci. Co ważne PKO Junior może nabyć i używać każdy klient PKO Banku Polskiego posiadający rachunek osobisty oraz dostęp do bankowości internetowej iPKO. Ma ona swoje odrębne konto techniczne, z którego środki są wykorzystywane podczas wykonywanych transakcji. Jej użytkownicy cenią sobie bezpieczeństwo, ponieważ do płatności mogą być użyte tylko pieniądze znajdujące się na jej rachunku. Ponadto jest ona chroniona kodem PIN podobnie jak karty debetowe czy kredytowe. Można ją łatwo zasilić przelewem (np. za pośrednictwem aplikacji IKO), a także wpłatą gotówkową w dowolnej placówce PKO Banku Polskiego.  Rodzic za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej iPKO ma możliwość dokonania podziału środków dostępnych na karcie PKO Junior, które pociecha może wydać np. płacąc za zakupy lub wypłacając z bankomatu. Dzięki temu zyskuje pewność, że dziecko zbyt pochopnie nie wyda wszystkich pieniędzy przeznaczonych na wyjazd.

  Pani Joanna, mama 8-letniej Leny, chwali sobie fakt, że jej dziecko korzysta z klasycznej, plastikowej karty PKO Junior, a ona ma kontrolę nad finansami córki – To była doskonała decyzja. Zbliżają się wakacje i cieszę się, że córka podczas kolonii nad morzem będzie mogła płacić kartą zamiast nosić przy sobie gotówkę, a w razie potrzeby wypłacić środki z bankomatu – opowiada pani Joanna.

  Mama Leny skorzystała z kompleksowej oferty PKO Banku Polskiego i również założyła córce atrakcyjnie oprocentowany rachunek PKO Konto Dziecka (2,5% dla kwoty do 2500 zł oraz 0,5% od nadwyżki ponad 2500 zł w skali roku, z tygodniową kapitalizacją odsetek), dzięki czemu dziewczynka może samodzielnie inicjować przelewy doładowujące jej kartę (konieczna jest akceptacja rodzica dokonana za pomocą iPKO). Wystarczy, że zaloguje się do serwisu internetowego junior.pkobp.pl korzystając z komputera, tabletu czy też aplikacji PKO Junior na smartfony, która z pewnością przyda się podczas wakacji.

  Zarówno serwis, jak i aplikacja to narzędzia umożliwiające dziecku m.in. sprawdzanie swojego rachunku w każdym momencie oraz w dowolnym miejscu (jedynym warunkiem jest dostęp do internetu). Ponadto w ramach funkcjonalności pociecha może zakładać wirtualne skarbonki, tworzyć plany oszczędzania oraz zdobywać odznaki np. za regularne wpłaty.

  Rodzic za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej iPKO ma możliwość dokonania podziału środków dostępnych na karcie PKO Junior, które pociecha może wydać, np. płacąc za zakupy lub wypłacając z bankomatu. Dzięki temu zyskuje pewność, że dziecko zbyt pochopnie nie wyda wszystkich pieniędzy przeznaczonych na wyjazd.


  W jaki sposób nabyć kartę PKO Junior?
  Kartę można nabyć w każdym oddziale PKO Banku Polskiego. Bank oferuje klasyczne, plastikowe karty, naklejki zbliżeniowe oraz tzw. Śmigacze, czyli karty w postaci breloka w kształcie maskotki-Żyrafki lub silikonowego prostokąta.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo