KAS, ZEN, MRT
Lech - Legia - pod koniec meczu musiała interweniować policja. Zobacz więcej zdjęć ---->Zenon Kubiak
W atmosferze skandalu skończył się mecz Lech Poznań Legia Warszawa. W drugiej połowie meczu, przy stanie 2:0 dla Legii z "Kotła" na murawę poleciały race.

Zobacz:

Kibice Lecha rzucali race, wyłamali ogrodzenie, na murawę wyszły oddziały policyjne.

Chwilę później piłkarze poszli do szatni, a arbiter przerwał mecz.

Lech - Legia: Zadyma na stadionie - zobacz wideo:

- Kibice Lecha zebrali się pod stadionem, przed sektorem gości i skandują na kibiców Legii, których oddziela plot na sektorze - informowali nas poznaniacy obecni przy Bułgarskiej.

Mecz został przerwany na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Stało się to tuż po tym jak kibice wtargnęli na murawę.

Ponad 27 tysięcy kibiców obserwowało niedzielne starcie Lech Poznań - Legia Warszawa przy ul. Bułgarskiej. Byliście na stadionie? Odnajdźcie się na zdjęciach!Kliknij i przejdź do kolejnych fotografii --->POLECAMY TEŻ: Internauci śmieją się z Kolejorza i jego kibiców! [ZOBACZ]Zadyma na meczu. Race, wyzwiska, zdemolowany płot, policja na murawie i walkower [ZDJĘCIA, WIDEO]Lech Poznań: Ilu zatrzymanych po meczu Kolejorza z Legią? Odpowiedź policji zaskakuje

Lech - Legia: Kibice Kolejorza na meczu. Odnajdź się na zdję...

Już w piątek wojewoda zapowiedział, że jakiekolwiek naruszenie prawa przyniesie surowe konsekwencje.

- W kwestii stadionu przy ul. Bułgarskiej jestem daleki od podejmowania radykalnych kroków, szczególnie przed meczem, ale podkreślam, że jakiekolwiek naruszenie prawa przyniesie bardzo surowe konsekwencje – mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W efekcie Lech oddał zwycięstwo walkowerem Legii, która i tak w trakcie meczu wygrywała spotkanie dwiema bramkami.

Policja, poproszona przez organizatorów, weszła na murawę boiska, po tym jak wtargnęli na nią kibice z "Kotła". Wcześniej wrzucali na boisko race, świece dymne i petardy, dlatego też arbiter postanowił przerwać mecz.

Lech - Legia: Memy po meczu. Internauci śmieją się z Kolejorza i jego kibiców! Kliknij i przejdź do kolejnych memów --->

Lech Poznań - Legia Warszawa: Memy po meczu. Internauci śmie...

- Po tym jak weszliśmy na teren boiska, kibice zaczęli się wycofywać z powrotem w stronę trybuny numer dwa - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Teraz jest już spokojnie. Kibice rozchodzą się do domów. Także kibice Legii, na których czeka podstawiony autobus tuż przy stadionie - dodaje.

Łącznie z Warszawy na dzisiejszy mecz przyjechało prawie 2 tysiące sympatyków Legii.

Mecz Lech Poznań - Legia WarszawaZnamy decyzję Komisji Ligi w sprawie przerwanego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa. Mecz przerwany przy prowa...

Materiał oryginalny: Zadyma na meczu Lech - Legia. Race, wyzwiska, zdemolowany płot, policja na murawie i walkower [ZDJĘCIA, WIDEO] - Głos Wielkopolski