Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1: Oceniamy piłkarzy Kolejorza. Kto zagrał najlepiej?

Karol Maćkowiak
Waldemar Wylegalski
W piątkowym meczu Lech Poznań wygrał wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin 1:0, czym zapewnił sobie pozycję lidera po 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy i przybliżył się do mistrzostwa. Którzy zawodnicy byli liderami Kolejorza w tym spotkaniu? Zobaczcie nasze oceny.

MATUS PUTNOCKY 6
Nie miał zbyt wiele pracy, a jak już się pojawiło zagrożenie pod bramką Lecha, radził sobie bez większych problemów.

ROBERT GUMNY 6
Jeszcze w pierwszej połowie powinien otrzymać drugą żółtą kartkę, a po przerwie jego dośrodkowanie przyniosło Lechowi gola.

EMIR DILAVER 5
Ani nie błyszczał, ani nie popełnił większych błędów. Solidny, lecz niezbyt porywający występ obrońcy.

NIKOLA VUJADINOVIĆ 5
Spisał się nieco gorzej niż w poprzednich meczach. Elektryczny, niepotrzebnie faulował. Na szczęście bez konsekwencji dla zespołu.
WOŁODOMYR KOSTEWYCZ 6
Dobry mecz w wykonaniu Ukraińca. Widać, że jest w dobrej formie, stara się włączać w akcje ofensywne. W tyłach również pewny.

KAMIL JÓŹWIAK 5
Miał sporo ochoty do gry, lecz generalnie zawsze mu czegoś brakowało. Po przerwie zginął z pola widzenia.

MACIEJ GAJOS 5
Tym razem miał więcej pracy w defensywie, dlatego też rzadziej widzieliśmy go pod bramką rywali. Jedyną szansę, jaką miał, zmarnował.

ŁUKASZ TRAŁKA 6
Podobnie jak Gajos skupiony na rozbijaniu akcji rywali. Zagrał na swoim stałym, ostatnio wysokim poziomie.
MARIO SITUM 6
Nieco niespodziewanie zastąpił na skrzydle Darko Jevticia. Pierwsza połowa gorsza, po przerwie był o wiele lepszy, miał udział w akcji bramkowej.

RADOSŁAW MAJEWSKI 4
W pierwszej połowie bardzo chaotyczny, zbyt wiele strat. Po przerwie również nie zachwycał. Nie miał swojego dnia.

CHRISTIAN GYTKJAER 7
Już w 3. min. zapisał się w naszej pamięci niepotrzebnym faulem i żółtą kartką. Później było lepiej i intuicja napastnika go nie zawiodła.

Grali także:
RAFAŁ JANICKI (5) - Miał pomóc utrzymać korzystny wynik i swoje zadanie wypełnił.
OŁEKSIJ CHOBŁENKO - Grał zbyt krótko, bez oceny.
DARKO JEVTIĆ - Grał zbyt krótko, bez oceny.