1 1 połowa

• KONIEC MECZU!!!!

Zagłębie Sosnowiec gromi Koronę Kielce przed własną publicznością aż 4:1!

• Na ostatnie sekundy Michael Heinloth wchodzi za Giorgosa Mygasa.

• Po serii rzutów rożnych w końcu Szymon Pawłowski dobrze zagrywa w pole karne do Sebastiana Milewskiego, którego uderzenie z narożnika pola bramkowego odbija Michał Miśkiewicz, ale wobec dobitki Patrika Mraza był bezradny!

• PATRIK MRAZ DOBIJA KORONĘ!!!

• Giorgi Iwaniszwili zmienia Tomasza Nawotkę.

• Podbitą piłkę w "szesnastce" spokojnie chwyta bramkarz Zagłębia. Raczej nic nie odbierze beniaminkowi wywalczonych trzech punktów.

• Lukas Hrosso z trudem paruje piłkę na rzut rożny po atomowym uderzeniu Jakuba Żubrowskiego z ok. 30 metrów!

• Piotr Polczak nie trafia w piłę po centrze z rzutu wolnego. Za to "kontry nie będzie" po tym kopnięciu Giorgosa Mýgasa. Chyba nie skłamię pisząc, że posłał piłkę poza stadion.

• Żarko Udovicić jest opatrywany przez sztab medyczny. W ich asyście na moment schodzi z boiska.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Ivana Marqueza!!!

Ostre wejście nakładką w rywala. Sędzia bez wahania sięgnął po kartki!

• Strata gości ok. 25 metrów od bramki Zagłębia mogła zakończyć się groźną kontrą. Próbę diagonalnego zagrania do rozpędzonego Żarko Udovicicia przecina jednak Adnan Kovacević.

• Dalekie podanie Bartosza Rymaniaka na wolne pole do Elii Soriano bylo dalekie od ideału. Gospodarze wznawiają grę od bramki.

• Marcin Cebula powalony przez Giorgosa Mýgasa na lewej stronie. Piłkę na raty chwyta Lukas Hrosso.

• 2 568 widzów na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

• Tomasz Nawotka chciał wyjśc z kontrą prawą stroną. Został nieprzepisowo zastopowany przez piłkarza Korony. Kartki jednak nie ma.

• Szymon Pawłowski centruje z lewego narożnika boiska na 5. metr. Pewnie interweniuje Michał Miśkiewicz.

• Atak Korony Grę od rzutu wolnego wznawia Lukas Hrosso.

• Ivan Marquez dobrze uprzedził teraz Szymona Pawłowskiego przed własnym polem karnym. Wybija piłkę na aut.

• Z trudem Michał Miśkiewicz łapie piłkę po strzale z dystansu.

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Najwyżej wyskakuje Adnan Kovacević, ale mocno chybił.

• Kadr przed bramką Żarko Udovicicia...

• Jeszcze Marcin Cebula wchodzi za Mateja Puckę.

• Gino Lettieri reaguje zmianą. Jakub Żubrowski wchodzi za Olivera Petraka.

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Sebastian Milewski centruje w pole karne, gdzie znienacka pojawił się Grek i ten, mocnym uderzeniem pod "ladę", wpisuje się na listę strzelców!

• GIORGIOS MYGAS PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Gospodarze idą za ciosem. W ciągu minuty wywalczyli dwa rzuty rożne.

• Co tu zrobiła obrona Korony?! Trzech-czterech kielczan zbiegło się do Szymona Pawłowskiego, a ten podaje na lewe skrzydło do osamotnionego jak Kevina McAllistera na święta Żarko Udovicicia. Ten w sytuacji sam na sam z Michałem Miśkiewiczem uderza nie do obrony!

• ZAGŁĘBIE ZNÓW NA PROWADZENIE! ŻARKO UDOVICIĆ!!!

• Bartoszowi Rymaniakowi chyba trzeba podać aviomarin po tym, jak w ziemię "wkręcił" go Sebastian Milewski. Podanie pomocnika Zagłębia nie znajduje jednak adresata w polu karnym.

• Piłka wybita na uwolnienie. Piłkarze Gino Lettieriego budują atak pozycyjny od własnej połowy.

• Teraz prawą stronę szarpnął Felicio Brown Forbes. Po interwencji obrony Zagłębia jest korner dla gości.

• Wrzutka na bliższy słupek nie przynosi zagrożenia. Kielczanie radzą sobie bez problemu..

• Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony. Piłka po strzale Żarko Udovicia trafia w mur i wychodzi poza linię końcową.

• Bartosz RYmaniak przedarł się środkiem i decyduje się na strzał z ok. 18 metrów. Został zablokowany.

Spokojnie przebiegł z piłkę blisko 30 metrów zupełnie nieatakowany.

• .. a w Koronie Felicio Brown Forbes będzie grać za Wato Arweładze.

• Druga połowa rozpoczęta

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Martina Totha będzie grać Mateusz Cichocki...

• Wracamy do Sosnowca, gdzie kończy się przerwa w meczu Zagłębie - Korona. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1). Co nas czeka po zmianie stron? Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Sosnowiec remisuje z Koroną Kielce (1:1). Na gola Olafa Nowaka odpowiedział Elia Soriano pewnie wykorzystując rzut karny.

• Przydał się teraz na skrzydle Matej Pućko, który przerwał atak Żarko Udovicia wespół z Patrikiem Mrazem.

• Próba kolejnego zagrania na wolne pole do Olafa Nowaka. Uciekł Ivanowi Marquezowi, ale skutecznie zaasekurował go Adna Kovacević.

• Aktywny w ostatnich kilku minutach Wato Arweładze decyduje się na strzał zza pola karnego. W ostatniej chwili został zablokowany.

• To 9. gol Elii Soriano w tym sezonie

• ELIA SORIANO NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko tuż przy prawym słupku, Lukasowi Hrosso trochę brakowało, by sięgnąć piłkę! Remiz w Sosnowcu!

• Wato Arweładze skoszony w polu karnym przez Lukasa Gressaka i sędzia nie ma wątpliwości. Rzut karny!!!

• Po chwili Gruzin zdecydował się na solową akcję lewą flanką. Skutecznie przyblokował go Piotr Polczak, by piłkę mógł złapać Lukas Hrosso.

• Wato Arweładze trafia w mur.

• A teraz Elia Soriano faulowany przez Martina Totha ok. 20 metrów od bramki Zagłębia. Może być ciekawie.

• Rzut wolny dla gospodarzy ok. 30 metrów od bramki Korony. Za niskie dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego nie sprawia problemu obronie gości.

• "Żółtko" na koncie Ivana Marqueza. Za pchnięcie rywala.

• Kolejna przerwa w grze. Olaf Nowak nie podnosi się z murawy po starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Bez zagrożenia ze stałego fragmentu gry. Za to teraz rzut wony mieli gospodarze. Bartosz Rymaniak wyjaśnia sytuację.

• Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul.

• To jego premierowe trafienie w Ekstraklasie. I to w trzecim występie

• Strata gości w środku pola narzecz Żarko Udovicicia, który dalekim podaniem "uruchomił" Olafa Nowaka. Ten uciekł obrońcy i przelobował wychodzącego z bramki Michała Miśkiewicza!

• ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU! OLAF NOWAK!!!

• Echhh. Wrzutka Wato Arweładze z rzutu wolnego była mocno przeciągnięta. Nikt nie zamknął akcji.

• Podobnie było przy dośrodkowaniu Ptrika Mraza z lewej flanki.

• Podanie Ivana Jukicia na lewą flanką było dalekie od ideału. I adresata.

• Przerwa w grze. Przez moment na murawie kucał Adnan Kovacević. Sędzia poszedł sprawdzić, czy wszystko w porządku .Pomoc medyczna jest zbędna i stoper Korony może kontynuować grę.

• Przebojowa akcja Giorgosa Mýgasa, który "łamie" ją zbiegając z prawej flanki na lewą w stronę pole karnego. Chciał miękko zagrać przed bramkę do Szymona Pawłowskiego, ale dobrze był ustawiony Ivan Marquez.

• Po chwili Gruzin podaje prostopadle do Ivana Jukicia. Jego płaskie uderzenie w stronę lewego dolnego rogu spokojnie broni Lukas Hrosso.

• Wato Arweładze centruje z lewej strony w pole karne do Ivana Jukicia. Temu odskoczyła piłka, co wykorzystał Martin Toth.

• tak gospodarzy środkiem pola został przerwany kilka metrów za linią środkową. Po momentalnym przyspieszeniu piłkę na wolne pole - w "szesnastkę" dostaje Olaf Nowak. Szybszy od niego był Michał Miśkiewicz.

• Po szybkim rozegraniu miejsca do oddania strzału szukali Szymon Pawłowski i Patrik Mraz. Sytuację wyjaśnili kielczanie wybiciem na uwolnienie.

• W rolę prawoskrzydłowego wcielił się teraz Sebastian Milewski. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Przy strzale z dystansu Michał Miśkiewicz nie musiał interweniować. Próba została zablokowana.

• Pierwsze kopnięcie w meczu należy do kielczan!

• Ważna informacja dotycząca wyjściowego składu Korny. Łukasza Kosakiewicza w ostatniej chwili zastępuje Aleksandar Bjelica. Dla niego jest to zatem debiut w Ekstraklasie

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej kielczanie wygrali przed własną publicznością z Zagłębiem (3:1). Gole strzelili Ken Kallaste, Matej Pućko i Elia Soarino, a Zagłębie stać było na trafienie Piotra Polczaka. Wcześniej Tomasz Nowak nie wykorzystał rzutu karnego.

• Valdas Ivanauskas ma do dyspozycji zaledwie pięciu rezerwowych. Są nimi: Dawid Kudła - Mateusz Cichocki, Dawid Ryndak, Giorgi Iwaniszwili i Michael Heimloth.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 15 punktów. Beniaminek traci 5 "oczek" do przedostatniej Wisły Płock i 8 do Górnika Zabrze.

Z kolei kielczanie spisują się nadspodziewanie dobrze - dzięki 36 punktom (tyle samo ma Lech) zajmują 6. miejsce. Czwarta Jagiellonia ma 39 punktów, Piast 40, a czołówka- Legia i Lechia - odpowiednio 45 i 49.

• Rezerwowi Korony Kielce: Jakub Osobiński - Joonas Tamm, Marcin Cebula, Michael Gardawski, Jakub Żubrowski, Felicio Brown Forbes, Aleksandar Bjelica.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Tomasza Kuczyńskiego:

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Trwa właśnie pierwszy weekend w tym roku z Fortuną 1 ligą, ale nie wolno nam zapominać o Najlepszej Lidze Świata - LOTTO Ekstraklasie. Za 25 minut pierwsze sobotnie starcie, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Koroną Kielce!