Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 1:1. Kolejorz w finale Pucharu Polski

Maciej Lehmann, KAEF
Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Wyniki 1:1
Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Wyniki 1:1 Lucyna Nenow
Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Wyniki 1:1. Kolejorz tylko remisuje w półfinale Pucharu Polski, ale i tak zagra w finale.

Po ostatnich dwóch ligowych porażkach, trochę obawialiśmy się rewanżowego półfinałowego meczu Lecha z Zagłębiem w Sosnowcu. Kolejorz na szczęście stanął na wysokości zadania. Obronił zaliczkę 1:0 z Bułgarskiej i może już szykować formę na 2 maja.

Tak jak można się było spodziewać Zagłębie rozpoczęło mecz z mistrzami Polski bez kompleksów i już w 3 minucie Buric był w opałach. Arajuuri zbyt ostro zaatakował Fidziukiewicza i gospodarze wykonywali rzut wolny z około 20 metrów. Sebastian Dudek, który złamał rękę w poprzednim starciu w Poznaniu, wrócił do składu i szybko chciał przypomnieć kibicom dlaczego nosi opaskę kapitana. Strzelił nad murem, ale bramkarz Lecha popisał się świetna interwencją.

Chwilę później lechici mieli sporo szczęścia, bo arbiter nie zauważył ręki Fina w polu karnym. Puścił grę, bo w dobrej sytuacji znalazł się Fidziukiewicz. Napastnik Zagłębia nie trafił jednak w bramkę.

Odbitą od słupka piłkę próbował głową, a potem ręką wpakować do siatki Nicki Nielsen

Kolejorz dopiero po kwadransie uspokoił grę, ale długo nie potrafił wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Nasi piłkarze albo spóźniali się, albo przegrywali pojedynki z solidnie spisującymi obrońcami gospodarzy. Groźnie pod bramką Fabisiaka zrobiło się dopiero w 28 minucie. Odbitą od słupka piłkę próbował głową, a potem ręką wpakować do siatki Nicki Nielsen, ale ta sztuka Duńczykowi się nie udała.

Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Wynik 1:1

Lech przejął inicjatywę, konstruował coraz ciekawsze akcje, ale brakowało im wykończenia. Bombę Jevtica w świetnym stylu obronił natomiast Fabisiak. Bramkarz gospodarzy popisał się też dobrym refleksem, gdy uderzeniem piętą próbował zaskoczyć go Nielsen. Do była zdecydowanie najciekawsze zagranie lechitów w pierwszej połowie.

Po zmianie stron znowu pierwsze zaatakowało Zagłębie. Przyczajeni na własnej połowie lechici czekali na kontry. Trochę było to irytujące, bo choć wieczór był wyjątkowo ciepły, przypominało to chodzenie po cienkim lodzie. Gospodarze łapali wiatr w żagle, coraz śmielej poczynali sobie pod polem karnym naszego zespołu i każdy błąd obrońców mógł się zakończyć tragicznie. Udało się naszym piłkarzom zablokować strzał Pribuli i groźną akcję Udovićica. Czujny był także Burić, ale gdy kompletnie posypała się gra ofensywna, zareagował wreszcie trener Jan Urban.

Zdjął z boiska bezproduktywnego Jevtica i wprowadził Karola Linettego. 21-letni reprezentant Polski z powodu złamania żebra pięć ostatnich meczów oglądał z trybun, ale jak ważny jest to gracz dla Kolejorza pokazała akcja w 70 minucie.

Linetty zainicjował kontrę, pięknie prostopadle podał do Macieja Gajosa, który ładnym zwodem minął obrońcę i strzałem w długi róg pokonał Fabisiaka.

Sosnowiczanie chcieli honorowo pożegnać się z Pucharem Polski.

Uff! Można było w tym momencie głęboko odetchnąć, bo Zagłębie, by wyeliminować Lecha potrzebowało aż trzech goli. To zadanie oczywiście przerastało możliwości pierwszoligowca, ale trzeba przyznać, że sosnowiczanie chcieli honorowo pożegnać się z Pucharem Polski.

Burić znowu miał sporo pracy, bo dwukrotnie bardzo groźnie strzelał Matusiak. Inna sprawa, że w końcówce obrona Kolejorza grała dosyć beztrosko. Zemściło się to w 82 min. Bartczak obsłużył Paluchowskiego i rezerwowy Zagłębia między nogami „Jaśka” wpakował piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania.

Materiał oryginalny: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań 1:1. Kolejorz w finale Pucharu Polski - Głos Wielkopolski