• Asysta Makuszewskiego i drugi gol w tym spotkaniu Amarala. Jest po meczu.

• Na strzał zdecydował się Rzonca, lecz piłkę pewnie złapał Putnocky.

• Bardzo dobra interwencja Kudły!

• Rzonca zmienił Milewskiego.

• Pawłowski strzela nad bramką!

• Banasiak zmienił Vokicia.

• 4 strzały Lecha Poznań, z czego wszystkie 4 celne. Rezultat? 4 bramki Kolejorza.

• Klupś do swojej debiutanckiej bramki może dopisać asystę przy golu Amarala. Bardzo dobra druga połowa w wykonaniu Lecha Poznań. Nie minęła godzina gry, a Kolejorz prowadzi już 4:0.

• GOL! Amaral na 4:0!

• Milewski wywalczył rzut rożny.

• Pawłowski ograł dwóch rywali, ale oddał niecelny strzał.

• Gytkjaer z asystą przy golu Klupsia. 18-letni piłkarz Lecha dołożył nogę i Kudła po raz trzeci tego dnia skapitulował.

• GOL! Klupś na 3:0 dla Lecha!

• W przerwie nie doszło do żadnej zmiany. Obie drużyny wybiegły na boisko w takich samych składach, w jakich kończyły pierwszą połowę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy!

• Przed świetną okazją stanął Wrzesiński, lecz trafił tylko w boczną siatkę!

• Arbiter do pierwszej połowy doliczył 5 minut.

• Bardzo dobre zagranie Gumnego w pole karne i piłkarz Lecha dopisuje do swojego konta asystę. Kudłę pokonał Gytkjaer i w Sosnowcu jest 2:0.

• GOL! Gytkjaer na 2:0!

• Klupś faulował w ataku Babiarza.

• Polczak ogląda żółty kartonik.

• Druga akcja Lecha. Makuszewski nad bramką.

• Dobrze zapowiadała się ta akcja Zagłębia Sosnowiec, lecz Vokić potknął się na piłce.

• Mraz faulował Gumnego.

• Vokić faulowany w środku pola.

• Bardzo dobra wrzutka w pole karne Lecha, ale nie zdążył do piłki Milewski.

• Idealnie złożył się do strzału Gumny. Kudła był bez szans. Lech, po fatalnym początku, prowadzi 1:0 w Sosnowcu.

• GOL! Gumny na 1:0!

• Aut dla Lecha Poznań.

• Przerwa w grze. Ucierpiał Amaral.

• Wrzutka w pole karne Zagłębia. Pewnie piłkę łapie Kudła.

• Kwadrans gry za nami. Zaskakujące, bo zdecydowanie lepszą drużyną jest Zagłębie Sosnowiec, a każdy w roli faworyta postrzegał Lecha Poznań. Na dodatek goście bardzo szybko musieli dokonać przymusowej zmiany – kontuzja wyeliminowała z gry Buricia.

• Świetne podanie Pawłowskiego do Babiarza, ten odgrywa do Wrzesińskiego i piłkarz Zagłębia stanął przed drugą szansą na zdobycie bramki w tym meczu.

• Mraz złapany na pozycji spalonej.

• Burić opuścił boisko na noszach. Zmienił go Putnocky.

• Ucierpiał Burić. Konieczna będzie zmiana. Mamy przerwę w grze.

• Co tu się zadziało?! Wrzesiński znalazł się sam na sam z golkiperem Lecha, lecz trafił prosto w niego. Piłka odbiła się od Buricia i dopadł do niej Heinloth. Mocny strzał, jednak bez gola dla gospodarzy!

• Zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym Lecha Poznań już na samym początku meczu. Faulowany został też Makuszewski i mamy krótką przerwę w grze.

• Zaczynamy!

• Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Kolejorz w Sosnowcu będzie musiał sobie radzić bez kilku ważnych piłkarzy. Z kadry meczowej wypadł kontuzjowany Kamil Jóźwiak. W Sosnowcu zastąpi albo Tymoteusz Klupś, albo Mihai Radut. Nawałka w niedzielę nie będzie mógł skorzystać z usług zmagającego się z urazem kręgosłupa Darko Jevticia oraz z Macieja Gajosa i Tomasz Cywki. Niepewny jest występ Thomasa Rogne. Norweg walczył z chorobą, a gdy wyzdrowiał, pojawiły się problemy mięśniowe.

• W Zagłębiu nie wystąpi już Junior Torunarigha, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. Na domiar złego w meczu z Pogonią z urazem stawu skokowego zszedł Vamara Sanogo i jego występ przeciw Lechowi stoi pod dużym znakiem zapytania. W starciu z Lechem beniaminek może zagrać zatem bez nominalnego napastnika. Sosnowiczanie wobec braku siły ognia skupią swoją uwagę na defensywie, ale ta prezentuje się momentami bardzo słabo. Nie przez przypadek Zagłębie straciło najwięcej bramek w całej lidze.

• W obozie Zagłębia Sosnowiec trudno o optymizm. Do fatalnych wyników doszedł problem z napastnikami. Z zespołu na własne życzenie wykluczył się Alexandre Cristovao. Napastnik z Angoli brutalnie sfaulował Sebastiana Walukiewicza za co sosnowiecki klub przesunął go do rezerw i wystawił na listę transferową. Dodatkowo Komisja Ligi zawiesiła Cristovao na 10 meczów i nałożyła grzywnę w wysokości 20 tys. zł.

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Zagłębie Sosnowiec podejmie Lecha Poznań! Pierwszy gwizdek już o godzinie 18.