Zakończył się festiwal "Integracje"

  Zakończył się festiwal "Integracje"

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Festiwal Integracje.
  1/21
  przejdź do galerii

  Festiwal Integracje. ©Waldemar Wylegalski

  W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończył się w Poznaniu XII Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". Tymczasem w środę rozpoczyna się w Wielkopolsce VI Festiwal Sztuki Ludowej.
  Serbski zespół "Kud Abrasević" zdobył nagrodę publiczności na zakończonym w nocy z niedzieli na poniedziałek w Poznaniu XI Światowym Przegłądzie Folkloru Integracje. Natomiast festiwalowy Turniej Sportów Tradycyjnych "Pierścieniówka" wygrał rumuński zespół Doina Aiudului. Finałem festiwalu było barwne widowisko "Muzyka w folklorze świata", którego miejscem tym razem był plac przy poznańskim kościele Wszystkich Świętych. Jak to często bywa życie napisało swój scenariusz i dopiero w środę dotarł na "Integracje" zespół Danzas Mariara z Wenezueli.

  Tymczasem już od jutra mieszkańców Wielkopolski czeka VI Festiwal Sztuki Ludowej. Wezmą w nim udział zespoły z Białorusi, Bułgarii, Czech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Rosji, Turcji i Polski. Zainauguruje go koncert kapel i jam session w KontenerArcie. Potem uczestnicy festiwalu zatańczą w m.in. Koninie i Gnieźnie. Kulminacyjnym momentem będzie w sobotę w Campusie Warta w Poznaniu(ul. Piotrowo2) "Wesele Rosyjskie" z udziałem zespołów festiwalowych, a także grup Chłopcy Kontra Basia i Kapela ze Wsi Warszawa. Związek małżeński zawrą wtedy studenci Politechniki Poznańskiej Marta Grudziak i Radosław Korzec.
  Marek Zaradniak

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super impreza

  Widz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 71 / 45

  Byłem, widziałem. Super impreza. Szczególnie koncert finałowy - taki EtnoPort w pigułce :-)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo