Zakres usług najlepszych wypożyczalni samochodów

  Zakres usług najlepszych wypożyczalni samochodów

  Materiał Informacyjny

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

   Zakres usług najlepszych wypożyczalni samochodów
  Poruszanie się samochodem jest szybkie i wygodne. Dla osób, które okazjonalnie – kilka razy w miesiącu, czy w roku – korzystają z auta, koszty zakupu i utrzymania pojazdu mogą stanowić zbyt duży wydatek w domowym budżecie. Z myślą o nich oraz o przyjeżdżających do Polski zza granicy powstaje coraz więcej wypożyczalni samochodów. Dla kogo jeszcze wynajęcie auto będzie opłacalną opcją i jakie cechy powinna posiadać firma świadcząca usługi użyczenia pojazdów, by można ją było nazwać najlepszą?
   Zakres usług najlepszych wypożyczalni samochodów

  Pełna dyspozycyjność i szeroki zasięg obsługi


  Wypożyczenie samochodu powinno być możliwe o każdej porze, a kontakt z firmą zapewniony 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Rzetelny usługodawca musi mieć całodobową infolinię, na którą mogą dzwonić klienci z prośbą o pomoc w przypadku kolizji, pytaniami dotyczącymi obsługi wypożyczonych samochodów i warunków wynajmu pojazdów.


  Rezerwacja samochodów przez Internet


  Świetnym rozwiązaniem jest możliwość rezerwacji pojazdów za pomocą Internetu. Na stronie www warto umieścić zdjęcia samochodów wraz z dokładnym opisem, by klient od razu wiedział, z czego może skorzystać. Ciekawą opcją jest wstawienie również cennika usług – podawanie cen wynajmu na przykład za dobę, kilka dni lub miesiąc. Wtedy odwiedzający może wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę – połączenie oczekiwanych parametrów pojazdów z kwotą, jaką jest gotowy zapłacić za usługę.


  Okres wynajmu dostosowany do potrzeb


  Najlepsze wypożyczalnie oferują korzystanie z samochodów na różne okresy. Najpopularniejszy jest podział na wynajem:
  • krótkoterminowydo 1 miesiąca, idealne rozwiązanie dla osób przylatujących do Polski, by odwiedzić rodzinę lub na wakacje oraz na czas przeprowadzki i wyjazdu w większym gronie, gdy brakuje odpowiedniej wielkości pojazdu;
  • średnioterminowy – na okres od 1 do 24 miesięcy, świetna opcja dla ludzi, którzy muszą wyjechać służbowo do innego miasta, po którym muszą się swobodnie poruszać oraz dla jeżdżących samochodem jedynie w wybrane miesiące – na przykład cyklistów;
  • długoterminowy – na okres od 2 do 5 lat, doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą odświeżyć flotę firmową lub zapewnić pracownikowi na czas trwania kontraktu samochód do dyspozycji.
  Jakie są ceny poszczególnych usług? By je poznać, warto na bieżąco śledzić, co ma do zaoferowania swoim klientom na przykład polska wypożyczalnia samochodów Carfree.


  Oferowanie aut z pełnym pakietem ubezpieczeń i bez limitu kilometrów


  Profesjonalna wypożyczalnia samochodów powinna oferować pojazdy z pełnym pakietem ubezpieczeń, czyli AC/OC/NNW/ASSISTANCE. Jeśli brana pod uwagę firma zrezygnowała z niektórych świadczeń, warto – biorąc pod uwagę własne bezpieczeństwo finansowe i komfort użytkowania auta – jeszcze raz przemyśleć skorzystanie z jej oferty. Dobrze również sprawdzić, czy wypożyczalnia ma ustalony limit kilometrów dla rezerwacji. Często dla rezerwacji na krótki okres – do 1 miesiąca – nie jest on ustalany. W niektórych wypożyczalniach obowiązuje, dopiero gdy klient planuje dłużej korzystać z samochodu. Może wynosić od 2000 do 5000 kilometrów. Przed wypożyczeniem auta warto zastanowić się, jaki dystans ma zostać przejechany i dopiero wtedy ustalić limit.


  Dostosowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb


  Najlepsze wypożyczalnie oferują nowoczesne samochody różnych marek. Dobrze przygotowana oferta powinna zawierać modele zróżnicowanej wielkości, by klient mógł wybrać auto dostosowane do swoich potrzeb. Jeśli w grę wchodzi szukanie odpowiedniego samochodu na wakacje, kluczową sprawą będzie wielkość bagażnika – musi być on na tyle duży, by można było wygodnie zapakować wszystkie walizki. Więcej na temat korzystania z usług wypożyczalni podczas letnich wojaży po kraju można przeczytać w artykule pt.: Dlaczego warto wynająć samochód na wakacje?.


  Podstawienie auta pod dowolny wskazany adres – również lotnisko i dworzec


  Świetną opcją jest możliwość podstawienia samochodu pod dowolny, wskazany przez klienta adres: na lotnisko, dworzec, czy hotel lub własny dom. Warto dokładnie przeczytać warunki wypożyczenia samochodu, by nie okazało się, że trzeba jechać wiele kilometrów komunikacją do najbliższego punktu lub siedziby wypożyczalni, by móc skorzystać z auta.


  Wynajmowanie samochodów jest w Polsce coraz popularniejsze, ponieważ wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż zakup auta na własność i jego utrzymanie. Przed wyborem wypożyczalni warto dokładnie zapoznać się z pakietem usług oraz umową, by nawiązać współpracę z rzetelnym i profesjonalnym partnerem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY