Zamieszki w centrum Nicei przed meczem Polska – Irlandia...

  Zamieszki w centrum Nicei przed meczem Polska – Irlandia Płn. [VIDEO]

  Remigiusz Półtorak, Nicea

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zamieszki w centrum Nicei przed meczem Polska – Irlandia Płn. [VIDEO]

  ©youtube.com

  W centrum Nicei doszło w sobotę wieczorem do starć pseudokibiców z policją. Na amatorskich filmach nagranych na miejscu zdarzenia widać jak na ulicach trwa regularna bitwa.
  Zamieszki w centrum Nicei przed meczem Polska – Irlandia Płn. [VIDEO]

  ©youtube.com

  Według jednej z wersji, przekazywanej przez służby UEFA, około 20 miejscowych ultrasów, którzy mają we Francji bardzo złą reputację, zaatakowało kibiców północnoirlandzkich i polskich przygotowujących się do niedzielnego meczu w mistrzostwach Europy. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez policję, ale jest też podawana przez największą gazetę w regionie Nice Matin. Według dziennika, kibice w Polski oraz Irlandii Płn.
  spokojnie bawili się przy ulicy Saint-François-de-Paule, gdy grupa miejscowych zaintonowała „Marsyliankę”, a potem hymn „Nissa la bella” (spopularyzowany przez ultrasów lokalnego klubu OGC Nice), chcąc sprowokować obcokrajowców.  Rozróba miała zacząć się w momencie, kiedy w kierunki fanów z Ulsteru poszybowała rzucona butelka.

  Wstępny bilans wskazuje, że trzy osoby zostały ranne. Szybka akcja policja zaprowadziła porządek, choć zdaniem gazety sprawcy zdążyli uciec.

  Christian Estrosi, przewodniczący regionu, napisał wieczorem na Twitterze, że do walk na ulicach rzeczywiście doszło. „Zachowanie chuliganów jest niedopuszczalne i powinno być potępione” - dodał. Za chwilę poinformował o zatrzymaniu jednej osoby. Jego zdaniem, sytuacja została szybko opanowana.

  To już kolejne poważne starcia z policją od rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy. Wcześniej rozróbę w centrum Marsylii zaczęli pseudokibice z Anglii. Zdaniem „L’Equipe”, dwóch Brytyjczyków jest w stanie krytycznym.


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nicea byłe włoskie miasto to napiękniesze i najbardziej bezpieczne miasto Riwiery.

  Yassine (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Kto takie bzdury wypisuje o ultrasach i to miejscowych. To miasto żyje z turystów i miałoby atakować Tych, którzy tu zostawiają glajc? Byłem tam 8 razy i byłem zachwycony gościnnością i podejściem...rozwiń całość

  Kto takie bzdury wypisuje o ultrasach i to miejscowych. To miasto żyje z turystów i miałoby atakować Tych, którzy tu zostawiają glajc? Byłem tam 8 razy i byłem zachwycony gościnnością i podejściem Nicean do "obcych". Faktem jest, że to miasto upodobali sobie Rosjanie i wykupili dużo kamienic i domków. Czyli kto ma glajc to może śmiało zmienić klimat.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pewnie niedługo będą nas pouczać...

  abcd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Jaka ta Francja wspaniała i postępowa. Ileż zapewnia przyjezdnym atrakcji! Euro 2016 to nic. Strajki na kolei, strajki pilotów, strajki śmieciarzy i sterty śmieci w Paryżu, braki paliwa na...rozwiń całość

  Jaka ta Francja wspaniała i postępowa. Ileż zapewnia przyjezdnym atrakcji! Euro 2016 to nic. Strajki na kolei, strajki pilotów, strajki śmieciarzy i sterty śmieci w Paryżu, braki paliwa na stacjach, walki kibiców. Oferuje (tylko kibicom o mocnych nerwach) rosyjską ruletkę - będzie zamach, czy nie będzie? Tylko ciemnogród narzeka na wspaniałą oprawę mistrzostw i mówi, że w Polsce (wtedy jeszcze demokratycznej) była znacznie lepsza organizacja i bezpieczeństwo.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żabojadom wolno wszystko a Polakom szczególnie tym co nie są wermachtowymi POmiotami

  Obibok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  szkopska UE na dużo nie POzwala.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Europejski zlot faszystowskiego bydła

  Europejski zlot faszystowskiego bydła (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Europejski zlot faszystowskiego bydła


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gqe

  gqe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zdziwiłbyś się krowi placku. W Europie chuligani częściej powiązani są z lewakami niż z faszystami.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo