Zapaśnicza młodzież walczyła o medale MP w Komornikach

Na matach w hali w Komornikach rywalizowało ponad 180 zawodników
Na matach w hali w Komornikach rywalizowało ponad 180 zawodników Fot. Archiwum GOSiR Komorniki
Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym przeszły do historii. W hali GOSiR przy ul. Polnej w Komornikach w piątej imprezie mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej, udział wzięło ponad 180 zawodników. Młodzi zapaśnicy zaprezentowali niezłe przygotowanie techniczne i fizyczne, a wiele walk stało naprawdę na dobrym poziom. Wszyscy uczestnicy oraz trenerzy i opiekunowie chwalili doskonałe przygotowanie turnieju w hali w Komornikach. Wśród gości honorowych mistrzostw byli m.in. medaliści olimpijscy Andrzej Supron oraz Władysław Stecyk.

Przez dwa dni rywalizacji zapaśnicy stoczyli prawie 320 walk, a medale rozdano w dziesięciu kategoriach wagowych. Mistrzami Polski zostali: Sebastian Indycki (AKS Białogard) w kat. 35 kg, Bartosz Sołtys (UKS Olimpia Cieszków) w kat. 38 kg, Adrian Gorczyca (WLKS Siedlce) w kat. 42 kg, Dominik Mytkowski (ZKS Koszalin) w kat. 47 kg, Patryk Kostrzewski (WLKS Siedlce) w kat. 53 kg, Jakub Jasik (LKS Ceramik Krotoszyn) w kat. 59 kg, Kacper Wcisło (Stal Rzeszów) w kat. 66 kg, Adam Dębiec (ZKS Koszalin) w kat. 73 kg, Jakub Stęgierski (LUKS Suples Kraśnik) w kat. 85 kg oraz Dominik Krawczyk (Bieżanowianka Kraków) w kat. 100 kg.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw trenerzy wybrali Patryka Kostrzewskiego (WLKS Siedlce). W klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się Stal Rzeszów (58 pkt.) przed Ceramikiem Krotoszyn (49) i ZKS Koszalin (48). W klasyfikacji województw zwyciężyło zachodniopomorskie (111), przed wielkopolskim (104) i dolnośląskim (94).

Bardzo dobrze w MP młodzików spisali się zapaśnicy wielkopolskich klubów. Obok złotego medalu Jakuba Jasika (Ceramik Krotoszyn) w wadze 59 kg, srebrny medal w tej kategorii wywalczył Artur Gibasiewicz, a Jakub Setecki zdobył srebrny krążek w kat. 66 kg (obaj Ceramik Krotoszyn).

Piąte pozycje zajęli: Daniel Kulczyński (Grunwald Poznań) i Emil Frański (Akademia Zapasów Nowy Tomyśl) w kat. 35 kg, Olivier Skrzypczak (AZ Nowy Tomyśl) w kat 38 kg, Maurycy Gruszecki (Grunwald Poznań) w kat. 59 kg, Jakub Pankiewicz (Grunwald Plewiska) w kat. 73 kg, Dominik Palczewski i Maciej Sobański Ceramik Krotoszyn) w kat. 85 kg.

W turnieju widoczni byli także zawodnicy Grunwaldu Plewiska, gospodarze imprezy. Podopieczni trenera Romana Królińskiego, obok 5. miejsca Jakuba Pankiewicza (73 kg), twardo walczyli o jak najwyższe miejsca. Eryk Uyen (35 kg) zajął 12. pozycję, Stefan Marcinkowski (47 kg) zajął 19. pozycję (startowało 28 zawodników), Jędrzej Jodłowski (53 kg) zajął 9. miejsce (startowało 34 zawodników), Jakub Cegłowski (59 kg) został sklasyfikowany na miejscach 14-15, Filip Kowalski (66 kg) na pozycji 12-14, a Kajetan Piechowiak (85 kg) na pozycji 13-14.