Zapraszamy na inspirujący koncert „Echa świata”

  Zapraszamy na inspirujący koncert „Echa świata”

  Artykuł sponsorowany

  Głos Wielkopolski

  Zapraszamy na inspirujący koncert „Echa świata”
  Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus zaprasza Państwa na niepowtarzalną, muzyczną podróż po świecie. Tym razem zespołowi towarzyszyć będzie Chór Kameralny UAM, a w rolę solisty wcieli się koncertmistrz – znakomity skrzypek Jarosław Żołnierczyk.

  Wieczór rozpocznie natchniony młodzieńczy utwór Karola Szymanowskiego – Etiuda b-moll op. 4 nr 3 – przeznaczona pierwotnie na fortepian, tym razem zabrzmi w wykonaniu orkiestry smyczkowej w aranżacji Agnieszki Duczmal. Następnie przeniesiemy się wyobraźnią nad jezioro Czterech Kantonów w Szwajcarii aby podziwiać je w świetle księżyca w Sonacie cis-moll op. 27 nr 2 Ludwiga van Beethovena w aranżacji Jakuba Kowalewskiego.

  Jesień w Albanii, Zima w Tybecie, Wiosna w Japonii, Lato w Indiach – to z kolei tytuły poszczególnych części utworu Four World Seasons Roxanny Panufnik, który w Poznaniu zabrzmi po raz pierwszy. Córka Andrzeja Panufnika wykorzystała w nim melodie zasłyszane podczas orientalnych podróży. Ciekawostką w tym utworze jest wykorzystanie oryginalnej misy tybetańskiej.
  Koncert zakończy Arion Zuzanny Koziej – który przeniesie nas w świat mitów starożytnej Grecji. Arion to Dzieło Finałowe XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat. Jego prawykonanie odbyło się z udziałem m.in. chórów z Ekwadoru, Filipin, Portoryko, RPA, Serbii, Ukrainy i Polski.


  Wykonawcy: Agnieszka Duczmal – dyrygent, Jarosław Żołnierczyk – skrzypce, Chór Kameralny UAM – pod dyrekcją Krzysztofa Szydzisza.

  W programie m.in.:

  K. Szymanowski – Etiuda b-moll (ar. A. Duczmal)

  L. van Beethoven – sonata księżycowa (ar. J. Kowalewski)

  R. Panufnik – Four World Seasons

  Z. Koziej – Arion na chór mieszany i orkiestrę smyczkową

  Sprzedaż biletów w kasie Auli UAM (czynna od 14.00 do 18.00), tel. 884-364-776.

  Al. Marcinkowskiego 3, 61-745 Poznań

  www.amadeus.pl; office@amadeus.pl

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo