Zawodnicy Lecha Poznań przetestowali rywali Polaków przed Mundialem w Katarze. Który z lechitów zagra jeszcze dla swojej kadry?

Bartosz Kijeski
Jesper Karlstroem i Mikael Ishak wystąpili w meczu z Meksykiem (2:1) w barwach reprezentacji Szwecji Adam Jastrzębowski
Mikael Ishak i jego klubowi koledzy z Lecha Poznań zastopowali najbliższego rywala reprezentacji Polski. W środowym meczu towarzyskim, rozegranym w hiszpańskiej Gironie ekipa Szwecji pokonała Meksyk 2:1 (0:0). Ishak na boisku zameldował się dopiero po przerwie, natomiast Karlstroem otrzymał szansę od pierwszych minut spotkania.

Szwedzi najbliższy Mundial w Katarze obejrzą jedynie w telewizji. Kosztem ekipy ze Skandynawii wybiorą się tam Polacy, którzy w marcowym spotkaniu barażowym wygrali z niebiesko-żółtymi 2:1 i zapewnili sobie wyjazd na mistrzostwa. Z tej okazji zespół prowadzony przez Janne Andersona może zagrać sobie jedynie mecze kontrolne. Jednym z nich było spotkanie z Meksykiem.

Dla ekipy "El Tri" był to ostatni sprawdzian - tak jak dla Polaków - przed największą piłkarską imprezą na świecie. Niemniej w porównaniu do biało-czerwonych, zespół Meksyku swój test wynikowo oblał. Szwedzi po bramkach Marcusa Rohdena oraz Mattiasa Svanberga wygrali 2:1. Jedyne trafienie dla drużyny z Ameryki Środkowej zaliczył Alexis Vega.

Podczas środowego spotkania na boisku zobaczyliśmy dwóch lechitów - Jespera Karlstroema oraz Mikaela Ishaka. Trzeci zawodnik Lecha Poznań, który otrzymał powołanie, Filip Dagerstal, co prawda znalazł się w szerokim składzie na to spotkanie, ale cały pojedynek oglądał jedynie z pozycji ławki rezerwowych.

Środkowy pomocnik Kolejorza otrzymał blisko 70 minut gry. W tym czasie nie zaprezentował niczego spektakularnego. Karlstroem miał nawet udział przy bramce dla Meksyku. W pojedynku główkowym w środkowej strefie boiska z Lucasem Chavezem, co prawda wygrał tę rywalizację, ale podał ją wprost do Hectora Herrery. Pomocnik Houston Dynamo popisał się pięknym podaniem do Vegi, który strzelił gola. Według statystyk, lechita zaliczył 15 celnych podań (68 proc. celności), dokładając do tego 8 strat i 2 przechwyty.

W drugiej odsłonie spotkania na placu gry zameldował się natomiast Mikael Ishak. Kapitan Kolejorza w 69. minucie gry zmienił Viktor Gyokeresa. Napastnik poznaniaków, tak jak jego klubowy kolega, również nie przyczynił się za bardzo do zwycięstwa w tym meczu. 29-latek nie oddał żadnego strzału na bramkę Guillermo Ochoy, tracąc piłkę siedmiokrotnie.

Okazję do poprawy swoich liczb w reprezentacji Szwecji, kadrowicze Lecha Poznań będą mieli okazję już w sobotę, kiedy to Skandynawowie zmierzą się po raz piąty w historii z kadrą Algierii.