Zawsze jest czas na pomaganie

Materiał informacyjny DB Schenker
Udostępnij:

COVID-19 bez wątpienia postawił przed światem wiele przeszkód. Również dla pracowników i kurierów DB Schenker to czas pełen wyzwań. To oni na co dzień odpowiadają za to, by w niezakłócony sposób dostarczać towary do sklepów i na linie produkcyjne. Ale też biorą udział w niestandardowych projektach. Jako firma odpowiedzialna społecznie DB Schenker od 2008 roku prowadzi wolontariat pracowniczy „Czas Pomagania”. Celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących w społecznościach lokalnych.

Program ma dwie odsłony: Świąteczny Czas Pomagania – w okresie bożonarodzeniowym, oraz Zielony Czas Pomagania – na przełomie wiosny i lata.

W tegorocznej wiosennej edycji zrealizowano 32 akcje wolontariackie. Pracownicy ruszyli z pomocą między innymi do domów dziecka, hospicjów, szpitali i osób bezdomnych. Była też pomoc dla zwierząt w schroniskach. Nie zabrakło akcji porządkowania terenów zielonych czy nauki pierwszej pomocy, oczywiście z zachowaniem wymaganych środków ostrożności. Po raz kolejny do projektów przyłączali się klienci, przewoźnicy i kierowcy DB Schenker, a także inne organizacje.

Do tej pory w sumie zrealizowanych zostało blisko 660 projektów, a wolontariusze z DB Schenker – poświęcili ponad 40 tys. godzin na wolontariat.

Materiał oryginalny: Zawsze jest czas na pomaganie - Polska Times

Dodaj ogłoszenie