MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbierają pieniądze na remont harcówki

Michał Jurek
Zbierają pieniądze na remont harcówki
Zbierają pieniądze na remont harcówki Maciej Kostrubiec
Potrzebują 10 tysięcy złotych. Do tej pory zebrali ponad 2 tysiące.

- Chcemy zdobyć wszystkie środki najszybciej, jak to możliwe, dlatego każda pomoc jest dla nas ważna - mówi drużynowy Maciej Kostrubiec, który jest odpowiedzialny za zbiórkę pieniędzy.

ZHP Ziel6na działa w Poznaniu oraz na terenie gminy Rokietnica. Zrzesza młodzież w różnym wieku, począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej, aż po uczniów licealnych. Ich działalność skupia siedem drużyn, w tym trzy w Rokietnicy i w tym miejscu chcą przeprowadzić modernizację starej harcówki.

Do tej pory wszystkie rzeczy są przechowywane w szkole podstawowej, która udostępniła piwnicę. Nie jest ona jednak w najlepszym stanie. - Mamy zgodę, aby to miejsce wykorzystać jako harcówkę, ale wymagany jest remont. Konieczne jest osuszenie oraz wykonanie wzmocnionej wylewki podłogowej, zapewniającej ochronę przed wilgocią, a także tynkowanie i malowanie ścian. Wskazana jest również modernizacja instalacji elektrycznej - dodaje.

Wszystkim harcerzom zależy na wyremontowaniu tego miejsce, dzięki któremu mogliby organizować cotygodniowe zbiórki oraz przechowywać potrzebne materiały. - To ułatwiłoby nam organizację pracy. Dodatkowo pozwoli stworzyć magiczną atmosferę na każdej zbiórce. Moglibyśmy spotykać się niezależnie od pogody, która często płata figle i krzyżuje nasze plany. Harcówka zapewni ciągły dostęp do potrzebnych materiałów członkom wszystkich drużyn, dlatego jest ona dla nas tak ważna - wyjaśnia Kostrubiec.

Członkowie ZHP Ziel6na nie są w stanie samodzielnie zgromadzić kwoty, która umożliwi przeprowadzenie modernizacji. Do tej pory utrzymują się wyłącznie ze składek członkowskich, które wystarczają na pokrycie bieżących potrzeb. Z tego powodu za pomocą strony internetowej organizują zbiórkę. - Liczy się każdą pomoc. Na naszym portalu facebookowym można znaleźć wszystkie informacje, w jaki sposób można pomóc. Mamy nadzieję, że uda się zrealizować nasz cel i że już niedługo będziemy mogli spotykać się w naszej wymarzonej harcówce. Staraliśmy się o pomoc w różnych miejscach, ale jak na razie bez żadnych pozytywnych rezultatów - dodaje Maciej Kostrubiec.

Zobacz też - harcerze w redakcji "Głosu"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski