Zdobądź 40 000 zł na założenie własnej firmy

Redakcja
Druga edycja projektu "Startuj z Biznesem" to szansa dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy na zdobycie dofinansowania w kwocie 40 000 zł oraz comiesięcznego wsparcia pomostowego - 1386 zł przez sześć miesięcy.

W drugiej edycji projektu "Startuj z Biznesem" mogą wziąć udział osoby, które nie przekroczyły 24 roku życia, mieszkają w powiatach: gnieźnieńskim, konińskim, słupeckim i wrzesińskim oraz nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie jednego roku przed przystąpieniem do projektu.

"Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieliśmy dużą liczbę zgłoszeń, a mogliśmy przyjąć jedynie 90 osób. W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie i namawiamy do zgłaszania się do projektu drogą mailową lub telefoniczną" - mówi Marta Palimąka, kierowniczka drugiej edycji projektu "Startuj z Biznesem".

Osoby zakwalifikowane do projektu uzyskają wsparcie szkoleniowo-doradcze. Szkolenia dotyczyć będą przede wszystkim kluczowych umiejętności niezbędnych do uruchomienia własnej firmy. Przyszli przedsiębiorcy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: biznes plan, techniki sprzedażowe i obsługa klienta, prawo pracy. Z kolei program wsparcia doradczego zostanie opracowany indywidualnie dla każdego uczestnika, zależnie od specyfiki planowanego przedsięwzięcia i z uwzględnieniem osobistych predyspozycji.

Wiedza przekazana przez profesjonalnych trenerów oraz doradców pozwoli uczestnikom opracować biznes plan, który stanowić będzie podstawę do zawalczenia o jednorazową dotację inwestycyjną w kwocie 40 000 zł wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1386 zł (przez okres 6 miesięcy). Szansę na dofinansowanie mają osoby wyłonione przez Komisję Oceny Wniosków. Kryterium decydującym będzie biznes plan napisany samodzielnie przez uczestnika oraz zadania rozwiązywane przez uczestników podczas procesu szkoleniowego.

Jeden z beneficjentów poprzedniej edycji projektu założył firmę INSTAK, która zajmuje się zakładaniem instalacji elektrycznych. Największym sukcesem młodego przedsiębiorcy jest kontrakt na poprowadzenie instalacji elektrycznej w powstającym w obrębie kampusu UAM na Morasku "Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii". "Przykład firmy INSTAK pokazuje, że warto starać się o dotację w naszym projekcie, gdyż jest to nie tylko szansa na stworzenie dla siebie miejsca pracy, ale również bardzo często początek większego przedsięwzięcia, które zaowocuje zatrudnianiem pracowników- dodaje Marta Palimąka.

Druga edycja projektu "Startuj z Biznesem" jest organizowana przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, który specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i przedsiębiorczości.

Więcej o drugiej edycji projektu "Startuj z Biznesem" można dowiedzieć się wchodząc na stronę**www.paip.pl/szb, dzwoniąc pod numer telefonu (61) 665 76 74 lub drogą mailową [email protected].**

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie