Żeglarstwo: Szymon Wierzbicki z AZS Poznań został w Gdyni wicemistrzem Europy w klasie olimpijskiej 49er

Szymon Wierzbicki (z prawe) i Dominik Buksak dumnie prezentują srebrne medale ME
Szymon Wierzbicki AZS Poznań i Dominik Buksak AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli w Gdyni wicemistrzostwo Europy w olimpijskiej klasie 49er podczas żeglarskich regat Volvo Gdynia Sailing Days. Nad Bałtykiem rywalizowały 92 załogi z 33 krajów.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki: Szymon i Dominik przegrali jedynie z parą hiszpańską Diego Botin i Iago Marra. Na trzecim miejscu zawody ukończyli mistrzowie świata Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. Kolejni Polacy znaleźli się na czwartej lokacie. Na podium nie zmieścili się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z AZS AWFiS Gdańsk.

Jest to drugi sukces tej załogi. W tym roku wygrali regaty Pucharu Świata we francuskim Hyeres. Po krótkim zgrupowaniu w Sopocie wyruszają do Aarhus na mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 2-8 sierpnia.

Mistrzostwa Europy rozgrywane podczas Volvo Gdynia Sailing Days miały formułę otwartą. Oznacza to, że w zawodach rywalizowały także załogi z całego świata.