Zgłoś się na staż studencki do urzędu

  Zgłoś się na staż studencki do urzędu

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przyjmowane są zgłoszenia na letnią edycję Programu Staży Studenckich. Na chętnych czeka 97 miejsc w urzędzie i miejskich instytucjach. Nabór potrwa do 29 lipca.
  Nabór na letnią edycję Programu Staży Studenckich potrwa do 29 maja. Zgłoszenia przyjmowane są on-line. Formularz dostępny jest na stronie www.poznan.pl.

  O staż mogą ubiegać się studenci trzeciego, czwartego i piątego roku poznańskich uczelni (prywatnych i państwowych, studiów dziennych, jak i zaocznych, wieczorowych czy eksternistycznych). Urząd zachęca także studentów niepełnosprawnych do ubiegania się o ten rodzaj praktyk.

  Na zainteresowanych czeka łącznie 97 miejsc, w tym 83 w 27 wydziałach i biurach magistratu, 10 – w Poznańskim Centrum Świadczeń, 2 - w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz po jednym w Geopozie i spółce Targowiska. Kierunek studiów kandydata powinien odpowiadać oczekiwaniom poszczególnych wydziałów czy instytucji. Ich wykaz wraz z preferowanymi kierunkami studiów dostępny jest na stronie miasta.

  Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń z wybranymi kandydatami zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne. Studenci, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, w lipcu rozpoczną staż i będą pracować do końca października. Za swoją pracę (18 godzin tygodniowo) otrzymają wynagrodzenie. Po zakończeniu stażu każdy student otrzyma zaświadczenie. Zostaną wyszczególnione zadania i sprawy, którymi dany stażysta się zajmował.

  Dotychczas staże w urzędzie odbyło ponad 3,3 tys. młodych ludzi, spośród których ponad 400 znalazło tutaj stałe zatrudnienie. Więcej informacji o stażach można uzyskać telefonując pod numer: 61 878 55 10 (poniedziałek – piątek w godz. 7.30-15.30).

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  akurat urzędy mnie nie ciągną,

  pola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  akurat urzędy mnie nie ciągną, a marzyła mi się praca w dużej firmie. stąd pomysł na impel. wrocław duże miasto, a warto mieć taki wpis w cv. jestem zadowolona, sporo się uczę, ciągle coś się...rozwiń całość

  akurat urzędy mnie nie ciągną, a marzyła mi się praca w dużej firmie. stąd pomysł na impel. wrocław duże miasto, a warto mieć taki wpis w cv. jestem zadowolona, sporo się uczę, ciągle coś się dzieje, nie da się usiedzieć w miejscu. mam nadzieję,że uda mi się u nich zostać także po stażu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobry początek kariery

  Julia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Też zaczynałam swoją karierę zawodową od stażu w urzędzie, Uważam, że był to bardzo dobry początek i cieszę się, że została mi dana taka możliwość. W pewnym momencie stanęłam jednak w martwym...rozwiń całość

  Też zaczynałam swoją karierę zawodową od stażu w urzędzie, Uważam, że był to bardzo dobry początek i cieszę się, że została mi dana taka możliwość. W pewnym momencie stanęłam jednak w martwym punkcie i nie wiedziałam co dalej. Bardzo pomogła mi rozmową z przedstawicielami kilku zawodów. Co szczególnie polecam osobą, które też stoją na rozstaju dróg :) GVeducation.pl zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo