Zieloni przegrani i mocno zmęczeni

Tomasz Magdziarz (w białej koszulce) i jego koledzy nie dali rady rywalom
Tomasz Magdziarz (w białej koszulce) i jego koledzy nie dali rady rywalom W. Wylegalski
Piłkarze poznańskiej Warty byli zmęczeni podczas sobotniego sparingu z drugoligowym Pelikanem Łowicz. W miniony piątek zieloni pokonali Polonię Słubice 1:0, jednak następnego dnia musieli uznać wyższość łowickiej jedenastki i przegrali 0:3 (0:1).

Trener poznańskiej drużyny Bogusław Baniak nie miał tym razem zbyt długiej ławki rezerwowych, a wcześniejszy mecz z Polonią Słubice musiał mocno nadwerężyć siły jego podopiecznych, którzy są po trudnym zgrupowaniu w Świeradowie Zdroju. Brakowało kontuzjowanych lub chorych - Błażeja Jankowskiego, Maksymiliana Jankowskiego Pawła Ignasińskiego i Marcina Wojciechowskiego. Z kolei juniorzy, którzy trenują z pierwszym zespołem, musieli grać mecz w swojej kategorii wiekowej. Stąd m.in. w obronie zagrali Batata, Magdziarz czy Ngamayama.

W pierwszej połowie gra Warty wyglądała przyzwoicie, ale zawodnicy zmarnowali dobre sytuacje podbramkowe. Mocny strzał Filipa Burkhardta z 20 metrów bramkarz Pelikana wybił na rzut rożny. Chwilę później Grzegorz Wan (wykazywał wielką ochotę do gry) w sytuacji sam na sam trafił w Ludwikowskiego. Potem dwukrotnie powstrzymany został Marcin Klatt. Co nie udało się zielonym, udało się w 43. minucie podopiecznym trenera Jarosława Araszkiewicza. Po kontrze Łukasza Berczyńskiego pokonał Krystian Bolimowski.