Zieloni z kompletem punktów i nowym żądłem

Po obozie w Turcji 28-letni Mateusz Broź błysnął strzelecką formą na stadionie Polonii Bytom Fot. Archiwum Warty Poznań
Warta rozpoczęła rundę rewanżową od zwycięstwa w Bytomiu. Po dwóch golach Mateusza Brozia zieloni umocnili się na 11 miejscu w tabeli II ligi.

Warciarze pojechali do czerwonej latarni rozgrywek (bytomianie przed rundą zostali ukarani odjęciem ośmiu punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych). Rywale nie pogodzili się jednak jeszcze ze spadkiem. Zimą kupowali zawodników na potęgę, tak jakby chcieli pokazać, że decyzja PZPN wcale nie podcięła im skrzydeł. Zieloni potraktowali wyjazd bardzo poważnie, mając w pamięci porażkę na własnym boisku z rundy jesiennej (0:1).

W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, ale nie grzeszyli skutecznością. Przyjezdni długo byli schowani za podwójną gardą. Taka taktyka jednak się opłaciła, bow 41 mindo siatki trafił po klasycznej kontrze Mateusz Broź. Były napastnik Lechii Tomaszów Mazowiecki popisał się efektownym uderzeniem z 16 m w długi róg. Niestety nastroje warciarzy popsuły się chwilę później, bo za zagranie ręką poza polem karnym z boiska „wyleciał” bramkarz Tomasz Laskowski.

W drugiej połowie zieloni mądrze się bronili, mimo iż grali w dziesiątkę. W 73 min siły się wyrównały, bo za drugą żółtą kartkę do szatni musiał udać się Słowak Peter Basista. Dziesięć minut później karnego wykorzystał Broź i wydawało się, że to koniec emocji. Miejscowi odgryźli się jednak kontaktową bramką (gol nowego nabytku, Kamila Włodyki), ale na więcej nie było już ich stać.

Polonia Bytom – Warta Poznań 1:2 (0:1)
Bramka: 0:1 Mateusz Broź (41), 0:2 Broź (83, karny), 1:2 Kamil Włodyka (85).
Polonia: Perdijc – Barbus, Szyndrowski, Basista, Szkatuła, Słodowy, Chrabąszcz, Ceglarz (82 Włodyka), Stefański (64 Varadi), Musiolik (80 Skrzypiński), Zaremba.
Warta: T.Laskowski – Onsorge, Kieliba, Siwek (45 Filipowiak), Fiedosewicz, A.Laskowski, Białożyt (46 Biegański), Marciniak, Ciarkowski, Brzostowski (59 Kiełb), Broź.
Pozostałe mecze 20. kolejki drugiej ligi
sobota: Błękitni Stargard – ROW 1964 Rybnik (13), Odra Opole – Olimpia Elbląg (14),Olimpia Zambrów – Legionovia (14), Rozwój Katowice – Siarka Tarnobrzeg (15), Kotwica Kołobrzeg – Gryf Wejherowo (17); niedziela: Stal Stalowa Wola – Polonia Warszawa (14), Raków Częstochowa – GKS Bełchatów (14), Puszcza Niepołomice – Radomiak (14).