Złota młodzież Fogo Unii

TS
Daniel Kaczmarek
Daniel Kaczmarek Adrian Wykrota
Żużlowcy Fogo Unii zdobyli złoty medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Tym samym Byki ustrzeliły hat tricka, bo wcześniej leszczynianie wygrali także rywalizację par juniorów, a Daniel Kaczmarek został indywidualnym mistrzem Polski do lat 21. Dla tego ostatniego to trzeci złoty medal w tej kategorii wiekowej w sezonie 2016.

Finałowy turniej MDMP, który odbył się na torze w Rybniku był kapitalnym widowiskiem. O końcowym wyniku decydował ostatni bieg, w którym czwórka zawodników niemal równocześnie wpadła na metę. Ten kluczowy wyścig wygrał Kaczmarek przed Kacprem Woryną, Patrykiem Rolnickim i Hubertem Łęgowikiem. Tym samym srebro zdobyli zawodnicy ROW Rybnik, a brąz Włókniarza Częstochowa.