Zmarł autor "Pastelowych"

  Zmarł autor "Pastelowych"

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W wieku 41 lat zmarł w Poznaniu Witold Urbański, muzyk zespołu Malarze i Żołnierze, autor jego tekstów, w tym największego przeboju "Po prostu pastelowe".
  - Pamiętam Witka ze współpracy w zespole, która skończyła się w 1993 roku. Współpraca świetnie nam się układała, on pisał teksty, ja muzykę. Potem spotykaliśmy się okazjonalnie - mówi Stanisław Holak, gitarzysta Malarzy i Żołnierzy.
  Norbert Rokita, menedżer tej grupy wspomina: - Witek był pełnym humoru człowiekiem, który nie zawsze wiedział jak żyć. Rok temu uległ poważnemu wypadkowi. Był moim największym przyjacielem i myślę, że mogłem jeszcze wiele zrobić, aby mu pomóc.

  - Malarze i Żołnierze zaprosili mnie do współpracy, gdy w Gdyni nagrywali swoją pierwszą płytę. Pracowaliśmy tak intensywnie, że nie odróżniało się dnia od nocy, a atmosfera była bardzo rock'n'rollowa. Witek był bardzo sympatycznym, niezwykle twórczym człowiekiem, który moim zdaniem zbyt szybko się wycofał - uważa lider zespołu Hot Water Maciej Sobczak.

  - Śmierć Witka bardzo mnie zasmuciła. Z Malarzami i Żołnierzami byliśmy sąsiadami w akademiku, na jednym piętrze, ściana w ścianę. Witek przychodził tam, gdy chyba jeszcze nie był pełnoletni. Był skromnym, dobrze wychowanym chłopcem. Miał być basistą w Pidżamie Porno. Odbywaliśmy próby, ale w końcu wybrał Malarzy i Żołnierzy - wspomina z kolei Krzysztof "Grabaż" Grabowski, który przypomniał ostatnio "Pastelowe" na płycie Strachów na Lachy "Zakazane piosenki".  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo