Nie żyje Szczepan Gawłowski, wieloletni prezes firmy Kreisel. Miał 61 lat.

O jego śmierci za pośrednictwem Facebooka poinformował jego przyjaciel Paweł Bugajny. Według jego relacji, Gawłowski zmarł nagle. Obaj działali m.in. w Wielkopolskim Klubie Kapitału.

Szczepan Gawłowski ukończył dziennikarstwo na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zdobył też tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest laureatem wielu nagród dla przedsiębiorców.

Karierę zawodową rozpoczął w agendzie rządowej, zajmującej się pomocą dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Później, działając w sektorze budowlanym, Szczepan Gawłowski poznał Norberta Kreisel, założyciela firmy Kreisel GmbH. Niemiec zaproponował Gawłowskiemu utworzenie polskiego oddziału. W 1993 roku przedsiębiorca otworzył zakład Kreisel w Poznaniu. W latach 90. Kreisel był sponsorem Lecha Poznań. Firma wspierała też inne dziedziny sportu: żużel, siatkówkę czy skoki narciarskie.

Przedsiębiorca współpracował między innymi z Głosem Wielkopolskim, przy organizacji Balu Sportowca. Prywatnie Szczepan Gawłowski mieszkał w Poznaniu z żoną i dwoma synami.