Zmiana lidera w trzeciej lidze. Zobacz wszystkie wyniki

LUMAR, MAC
Sokół Kleczew z Górnikiem Konin
Sokół Kleczew z Górnikiem Konin OSiR Kleczew
Po zimowej przerwie wznowiła rozgrywki rozgrywki grupa II piłkarskiej trzeciej ligi. Już pierwsza kolejka rundy wiosennej przyniosła zmianę lidera. Na czoło tabeli, po zwycięstwie z Elaną Toruń 3:2, wysunęła się Gwardia Koszalin. Zespół z Koszalina ma w dorobku 35 punktów i dzięki wygranej w bezpośrednim spotkaniu wyprzedza mającą tyle samo punktów drużynę Lecha II Poznań, która we Wronkach pokonała Pogoń II Szczecin. Sokół Kleczew stracił pierwszą pozycję, przegrywając przed własną widownią z Górnikiem Konin 0:1.

Mecz w Kleczewie miał duże znaczenie dla obu zespołów. Sokół, z uwagi na ścisk panujący w czołówce tabeli, chcąc zachować prowadzenie musiał wygrać, z kolei Górnik Konin bardzo potrzebuje punktów, żeby oddalić się od strefy spadkowej. Cel osiągnęli koninianie, którzy wygrali po golu zdobytym z rzutu karnego dziewięć minut przed końcem. Mecz był bardzo wyrównany. Lekką optyczną przewagę mieli kleczewianie, którzy jednak dość nieudolnie starali się „wjechać z piłką” do bramki rywali. Zabrakło gospodarzom strzałów zza pola karnego. Górnik dość groźnie kontratakował, ale w sumie sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, ale dziewięć minut przed końcem Wiktor Patrzykąt faulował w polu karnym Aleksa Sieradzkiego. Jedenastkę wykorzystał Jakub Groszkowski przesądzając o zwycięstwie podopiecznych Czesława Owczarka.

Porażkę dotychczasowego lidera wykorzystała Gwardia, która zdobyła komplet punktów u siebie w spotkaniu z Elaną Toruń. Gospodarze prowadzili już 3:0 i finisz torunian okazał się spóźniony. Wynik na 3:2 ustalił wicelider klasyfikacji strzelców Łukasz Zagdański, który w poprzednim sezonie występował w Pelikanie Niechanowo.

Tyle samo punktów, co Gwardia ma Lech II Poznań, który we Wronkach pokonał 1:0 Pogoń II Szczecin. Jedyną bramkę w 9. minucie zdobył trenujący z pierwszym zespołem Kolejorza Paweł Tomczyk. 19-letni napastnik zdobył gola wykorzystując dokładne podanie Tymoteusza Puchacza.

Nie udała się inauguracja rundy wiosennej piłkarzom KKS Kalisz, którzy w sobotę niespodziewanie przegrali u siebie z Pogonią Lębork 0:1. Kaliszanie mieli w tym meczu przewagę, stworzyli więcej od rywali sytuacji strzeleckich, ale grali nieskutecznie. Goście zwycięską bramkę zdobyli trzy minuty przed końcem po sprytnym wznowieniu gry rzutem z autu. Oprócz trzech punktów KKS Kalisz stracił również na kilka tygodni pomocnika Marcina Lisa, który w trakcie spotkania złamał rękę.
W niedzielnych derbach naszego regionu w Jarocinie Jarota wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:0.

Oprócz Sokoła Kleczew, KKS Kalisz i Elany Toruń punkty w 18. kolejce stracił także Bałtyk Gdynia, który na wyjeździe zremisował 2:2 z Wdą Świecie.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo) – 16 goli, który w sobotę powiększył swój dorobek o dwa trafienia, przyczyniając się do wygranej swojego zespołu z Chemikiem Bydgoszcz.

18. kolejka trzeciej ligi (grupa II)
Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0). Bramka: Paweł Tomczyk (9).
Sokół Kleczew – Górnik Konin 0:1 (0:0). Bramka: Jakub Groszkowski (81. karny).
GKS Przodkowo – Chemik Bydgoszcz 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 Przemysław Szur (43), 2:0 Łukasz Stasiak (52), 2:1 Damian Rysiewski (60), 2:2 Jay Jaskólski (69), 3:2 Stasiak (86).
Gwardia Koszalin – Elana Toruń 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 Daniel Wojciechowski (20), 2:0 Robert Ziętarski (24), 3:0 Michał Szubert (55), 3:1 Rafał Więckowski (76), 3:2 Łukasz Zagdański (80).
Wda Świecie – Bałtyk Gdynia 2:2 (2:2). Bramki: 1:0 Dawid Retlewski (9), 1:1 Wojciech Zyska (21. karny), 1:2 Zyska (32. karny), 2:2 Bartosz Czerwiński (36).
KS Chwaszczyno – Vineta Wolin 3:1 (2:1). Bramki: 0:1 Adam Nagórski (17), 1:1 Maciej Portasiński (34), 2:1 Kacper Łazaj (35), 3:1 Rafał Bujnowski (74).
KKS 1925 Kalisz – Pogoń Lębork 0:1 (0:1). Bramka: Arkadiusz Byczkowski (87).
Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0). Bramka: Mateusz Molewski (38).
Leśnik Manowo – Świt Skolwin 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Dominik Andrzejewski (11), 0:2 Andrzejewski (55).