Zmiana na fotelu lidera w Artbud IV lidze – Centra Ostrów Wielkopolski przegrywa drugi mecz z rzędu tracąc aż osiem bramek

Maksymilian Dyśko
Noteć rozbiła Centrę Ostrów Wlkp. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Wiktor Kacprzak. (4:0) O pozycję lidera będzie walczyć LKS Gołuchów, który podejmie Lipno Stęszew. Lipno Stęszew
Ósma kolejka IV Artbud Ligi obfitowała w dwa bardzo ciekawe spotkania, ponieważ rywalizowały w nich zespoły z pierwszej czwórki w ligowej tabeli. Noteć Czarnków podejmowała Centrę Ostrów Wielkopolski, która po siedmiu kolejkach obejmowała pierwszą lokatę. W niedzielę doszło do starcia pomiędzy LKS Gołuchów a Lipnem Stęszew.

Noteć wygrywając starcie z Centrą przesunęła się na pozycję lidera. Gospodarze weszli w mecz bardzo dobrze, ponieważ w 7 minucie Szymon Piekarski ustawił piłkę w narożniku i posłał ją na głowę Wiktora Kacprzaka, który pewnym strzałem głową otworzył wynik spotkania. Centra była bezsilna i to Noteć w dalszym ciągu prowadził grę, lecz w atakach gospodarzy zabrakło dokładności i szczęścia.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Centra była zmuszona do gry obronnej przez następne minuty. Noteć tworzyła ponownie zagrożenie pod bramką rywala. W 51 minucie ponownie do sieci trafił Wiktor Kacprzak, który pokonał golkipera gości strzałem głową po dalszym słupku. Cztery minuty później Noteć podwyższyła prowadzenie. Autorem bramki po świetnym odbiorze w środkowej strefie boiska został Szymon Piekarski. W 72 minucie autorem ostatniej bramki został ponownie Wiktor Kacprzak, który zdobył w tym spotkaniu hat-tricka i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Spotkanie zakończyło się czterobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Noteć po ośmiu spotkaniach ma 19 punktów, o "oczko" więcej niż Centra Ostrów Wielkopolski.

Noteć musi poczekać na spotkanie w Gołuchowie, pomiędzy LKS Gołuchów a Lipnem Stęszew. Zwycięstwo gospodarzy oznaczać będzie zmianę na fotelu lidera.