Znów zmiana lidera w III lidze. Teraz KKS Włókniarz 1925 Kalisz

MAC, LUMAR
Piłkarze z Kalisza liderem III ligi
Piłkarze z Kalisza liderem III ligi kkskalisz.pl
W grupie II piłkarskiej trzeciej ligi znowu zmiana lidera. Po przedostatniej 16. kolejce rundy jesiennej prowadzenie w tabeli objął KKS Włókniarz 1925 Kalisz, który wyprzedza Gwardię Koszalin dzięki temu, że wygrał bezpośrednie spotkanie obu drużyn

Kolejna zmiana na czele tabeli stała się faktem po tym, jak Jarota Jarocin wygrał w meczu kończącym kolejkę na wyjeździe z dotychczasowym liderem Bałtykiem Gdynia 1:0. Na Narodowym Stadionie Rugby jedyną bramkę strzelił w 50. minucie Jakub Czapliński. T0 już trzecia z rzędu porażka gdynian przed własną widownią.

Poza meczem w Gdyni w sobotę nie było niespodzianek. Dotychczasowy wicelider KKS Włókniarz 1925 Kalisz zgodnie z przewidywaniami wygrał z zamykającym tabelę Leśnikiem 2:0 i jak się później okazało został liderem. Bramki dla KKS Włókniarz strzelili Rafał Jankowski (60) oraz Joshua Balogun Kayode (82).

Komplet punktów ze znacznie trudniejszego wyjazdu przywieźli piłkarze Sokoła Kleczew, pokonując Świt Skolwin 2:1.

W Wielkopolsce odbyły się w sobotę dwa mecze. W derbach regionu Polonia Środa Wielkopolska zremisowała z Lechem II 1:1. Obie bramki padły na początku spotkania. Prowadzenie dla lechitów już w drugiej minucie uzyskał Niklas Zulciak, wyrównał sześć minut później Radosław Barabasz.

Przegrał niestety Górnik Konin. Beniaminek z Konina, który bardzo potrzebuje punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej, przed własną widownią uległ GKS Przodkowo. Jedyną bramkę strzelił najskuteczniejszy strzelec grupy Łukasz Stasiak, który po bramce zdobytej w Koninie ma już na koncie 17 goli.

16. kolejka trzeciej ligi, grupa II
Górnik Konin – GKS Przodkowo 0:1 (0:1). Bramka Łukasz Stasiak (64).

Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 Niklas Zulciak (2), 1:1 Radosław Barabasz (8).

Świt Skolwin – Sokół Kleczew 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Krzysztof Filipowicz (25), 0:2 Jakub Dębowski (52).

Leśnik Manowo – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Rafał Jankowski (60), Joshua Balogun Kayode (82).

Vineta Wolin – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 Jakub Tarka (24), 1:1 Seiya Kitano (44), 1:2 Kitano (66).

Chemik Bydgoszcz – Gwardia Koszalin 0:1 (0:1). Branka: Michał Szubert (41).

Pogoń Lębork – Wda Świecie 1:5 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Szałek (33), 1:1 Dawid Retlewski (62), 1:2 Bartosz Czerwiński (64. karny), 1:3 Szymon Kocieniewski (74), 1:4 Maciej Rożnowski (76), 1:5 (86).

Elana Toruń – KS Chwaszczyno 4:2 (2:1). Bramki: 1:0 Łukasz Zagdański (4), 1:1 Maciej Portasiński (23), 2:1, Michał Steinke (40), 3:1 Tomasz Bzdęga (69. karny), 4:1 Zagdański (76 ), 4:2 Maksymilian Hebel (90).

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 0:1 (0:0). Bramka: Jakub Czapliński (50).