Zostań fryzjerem, to fach!

  Zostań fryzjerem, to fach!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zostań fryzjerem, to fach!
  1/6
  przejdź do galerii

  Zostań fryzjerem, to fach! ©Waldemar Wylegalski

  Mamy szacun dla zawodowców - mówią zgodnie władze Poznania i powiatu. Efektem ich współpracy jest akcja promująca szkolnictwo zawodowe.
  - Wybierając szkołę po gimnazjum, nie sugerowałem się opiniami przyjaciół i rodziny. Chciałem robić to, co lubię. Tak, żeby codziennie rano wstawać do pracy z chęcią. Dziś jestem zadowolony ze swojego wyboru - mówi Szymon Nowak, uczeń pierwszej klasy szkoły zawodowej, który odbywa praktyki w Salonie Fryzjerskim Styl A&B. Szczęśliwa jest też jego koleżanka po fachu - Joanna Kaczmarek. Choć jest dopiero w trzeciej klasie, ściana jej pokoju nie może już pomieścić dyplomów i certyfikatów.


  - Codziennie spotkam młodych ludzi, którzy żałują, że poszli do liceum i na studia. Mówią mi, że źle wybrali - przyznaje Adam Szulc, właściciel salonu Styl A&B, fryzjer i golibroda. - Na pytanie, dlaczego to zrobili, odpowiadają zazwyczaj, że nie wiedzieli, co mają zrobić lub że tak kazali im rodzice. Apel do nich. Nie wstydźcie się wysłać dziecko do szkoły zawodowej.

  Jak wyjaśnia, szkoła zawodowa - w przeciwieństwie do liceum ogólnokształcącego - nie zamyka żadnej furtki. W wieku 18 lat nie pójdzie się już do zawodówki, po niej zawsze można zdać maturę i rozpocząć studia.

  Tego samego zdania są władze Poznania i powiatu. Chcą, by takich osób jak Szymon i Joanna było jak najwięcej. Stąd akcja „Szacun dla Zawodowców”.

  - To cykl działań, skierowanych do gimnazjalistów i ich rodziców - tłumaczy wiceprezydent Mariusz Wiśniewski. - Składają się na nią konkursy i spotkania. Zwieńczeniem akcji nastąpi 1 kwietnia w Poznańskiej Arenie.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Droga d sukcesu

  Autor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pan Szulc jest dobrym fryzjerem, widać, że robota pali mu się w rękach. Potwierdzeniem tego był chociaż weekend dla mężczyzn w Galerii Malta, gdzie fryzjer strzygł i golił brody. Galeria powinna...rozwiń całość

  Pan Szulc jest dobrym fryzjerem, widać, że robota pali mu się w rękach. Potwierdzeniem tego był chociaż weekend dla mężczyzn w Galerii Malta, gdzie fryzjer strzygł i golił brody. Galeria powinna częściej organizować takie spotkania. Z pewnością wiele młodych ludzi stojących przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej zdecydowałoby się obrać drogę zawodową i odnieść sukces jak Pan Adam. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ccc

  sas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  No to teraz urzędasy beda miały gdzie wyjsc na i do pracy....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mamy szacun dla zawodowców

  nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Władze Poznania dumnie prezentują tezę że stawiają na zawodowców, wszędzie pełno informacji na ten temat, rzeczywistość jest odmienna. Żeby uczniów nauczyć czegoś praktycznie nauczyciele przynoszą...rozwiń całość

  Władze Poznania dumnie prezentują tezę że stawiają na zawodowców, wszędzie pełno informacji na ten temat, rzeczywistość jest odmienna. Żeby uczniów nauczyć czegoś praktycznie nauczyciele przynoszą do szkoły swoje narzędzia i materiał do prac praktycznych, bo na nic szkoła nigdy nie ma pieniędzy. Oczywiście pieniędzy nie ma na potrzeby uczniów i zawodowców, bo na nagrody dla humanistów i remonty i wyposażenie dyrektorskich gabinetów to pieniądze zawsze znajdą się. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo