Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Zostań Gwiazdą Kabaretu - Kabaret Sakreble podobał się...

  Zostań Gwiazdą Kabaretu - Kabaret Sakreble podobał się najbardziej

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas kwietniowej eliminacji festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu oglądaliśmy m.in. kabaret O tak O z Białegostoku.
  1/7
  przejdź do galerii

  Podczas kwietniowej eliminacji festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu oglądaliśmy m.in. kabaret O tak O z Białegostoku. ©Mikołaj Dobski

  Kabaret Sakreble okazał się najlepszy podczas kwietniowej eliminacji XIV festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu
  Kwietniową eliminację XIV festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu jaka w piątek odbyła się w Scenie na Piętrze wygrał kabaret Sacreble ze Zduńskiej Woli. Program " Alternatywa " to dialog męża i żony podczas kolacji . Żona jest w ciąży i pije herbatę. Mąż je kanapki z serem i ogórkiem. Wspólnie oglądają telewizyjne wiadomości i je komentują. Dawno niewidziany w Scenie na Piętrze program polityczny wywoływał wśród publiczności brawa i śmiechy.
  Trudno się dziwić skoro mowa była m.in. o Trybunale Konstytucyjnym, Jarosław Kaczyński i program 500 plus. Całość była prowadzana w konsekwentnie spokojnej, wyważonej dyskusji "mądrego" męża i "głupiej" żony. Białostocki O tak O przedstawił kontrowersyjne sytuacje wynikające z działań interwencyjnych na komisariacie policji. Improwizacje też wygrał Sakreble. Publiczność zaproponowała " spowiedź " na komisariacie policji kibica Lecha Poznań, który zagrożony jest siedmioletnim zakazem stadionowym jeżeli nie będzie po meczu relacjonował policjantom co działo się w " kotle " na stadionie podczas meczu Lech z Legią. Kibic z zawodu jest kominiarzem.
  Po przerwie wystąpił Kabaret Na Koniec Świata. Była to uczta kabaretowa. Aktorzy Teatru Dramatycznego i Ateneum z Warszawy pokazali w sposób mądry, śmieszny obraz polskiego społeczeństwa. Zaś skecz " Rada pedagogiczna", w której nauczyciele wraz z dyrektorką szkoły dyskutowali na temat wystawienia w szkole jasełek uskrzydlił publiczność która w finale owacją na stojąco podziękowała aktorom. Autorem i reżyserem Kabaretu jest Wawrzyniec Kostrzewski, który wśród kolegów znany jest pod pseudonimem Dzik Wielki. Krzysztof Deszczyński wręczył na scenie reżyserowi figurkę dzika odlaną w brązie za dotychczasową udaną współpracę Festiwalu z Kabaretem na Koniec Świata. Było wzruszająco i dowcipnie. Ostatnia eliminacja do finału to imieniny kabaretu Czesuaf z udziałem poznańskich kabaretów Krzesełko, Wyjście Ewakuacyjne i Czołówka Piekła. Gościem specjalnym imienin 6 maja w Scenie na Piętrze będzie Czesław Mozil z programem Czesław Śpiewa Solo Act.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo