Żużel: Drabik zdobył Brązowy Kask

TS
Maksym Drabik został zwycięzcą finału Brązowego Kasku, który w sobotę odbył się na torze w Rawiczu. 17-letni syn byłego mistrza Polski Sławomira Drabika, w biegu dodatkowym o pierwsze miejsce pokonał o dwa lata starszego Kacpra Worynę.

W fazie zasadniczej turnieju obaj zawodnicy zdobyli po 14 oczek. Drabik jedyny punkt stracił w starciu właśnie z Woryną, natomiast zawodnik ROW Rybnik uległ Damianowi Dróżdżowi.

Ten ostatni stanął w sobotę na najniższym stopniu podium. I on musiał jednak wyjechać do wyścigu dodatkowego, w którym okazał się lepszy od Kamila Wieczorka. Pierwsze cztery lokaty wywalczyli więc zawodnicy drużyn z Wrocławia oraz Rybnika. Dominację żużlowców z tych dwóch klubów miałby szansę przełamać Bartosz Smektała. Młody żużlowiec leszczyńskiej Fogo Unii ze względu na problemy ze zdrowiem nie przyjechał jednak do Rawicza.

W finale wystąpili za to dwaj reprezentanci gnieźnieńskiego Startu. Dawid Wawrzyniak wypadł jednak przeciętnie, natomiast Michał Piosicki już w drugim swoim starcie upadł na tor i wycofał się z dalszej rywalizacji. Junior czerwono-czarnych, na szczęście, nie doznał żadnych złamań.

Wyniki: 1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) 14+3 (3,2,3,3,3), 2. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 14+2 (2,3,3,3,3), 3. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) 11+3 (3,0,3,2,3), 4. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) 11+2 (2,3,3,2,1), 5. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra) 10 (3,2,2,2,1), 6. Krystian Rempała (Stal Rzeszów) 10 (2,3,2,1,2), 7. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 9 (2,1,1,3,2), 8. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk) 7 (3,1,0,d,3), 9. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) 7 (1,1,2,1,2), 10. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) 6 (0,2,1,3,0), 11. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 6 (0,0,2,2,2), 12. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) 4 (3,d,0,0,1), 13. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 4 (1,w,1,1,1), 14. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń) 3 (1,2,w,w), 15. Mateusz Danielewicz (GKM Grudziądz) 1 (0,0,1,0,u), 16. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) 1 (1,u), 17. Michał Piosicki (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) 0 (0,u).