Żużel: Kasprzak i Buczkowski wygrali eliminacje Złotego...

    Żużel: Kasprzak i Buczkowski wygrali eliminacje Złotego Kasku

    TS

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Krzysztof Kasprzak

    Krzysztof Kasprzak ©Grzegorz Dembiński

    Na torach w Krakowie i Bydgoszczy odbyły się turnieje kwalifikacyjne Złotego Kasku. Wygrali je Krzysztof Kasprzak i Krzysztof Buczkowski. Trzeci turniej eliminacyjny, w Częstochowie odwołano z powodu opadów.
    Krzysztof Kasprzak

    Krzysztof Kasprzak ©Grzegorz Dembiński

    Z turnieju w Bydgoszczy awans zapewniło sobie czterech najlepszych zawodników, a z Krakowa - pięciu. Finał Złotego Kasku odbędzie się 14 kwietnia w Tarnowie. Z udziału w kwalifikacjach zwolnieni zostali Piotr Pawlicki, Maciej Janowski oraz Bartosz Zmarzlik.

    Bydgoszcz
    1. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 13 (1,3,3,3,3)
    2. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) 12 (2,2,2,3,3)
    3. Damian Baliński (ROW Rybnik) 11 (3,d,3,2,3)
    4. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 11 (3,1,3,3,1)
    5. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) 10+3 (3,3,1,2,1)
    6. Oskar Fajfer Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10+2 (2,3,0,3,2)
    7. Krzysztof Jabłoński (Wybrzeże Gdańsk) 9 (1,3,2,1,2)
    8. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) 8 (d,1,3,2,2)
    9. Paweł Miesiąc (Kolejarz Opole) 8 (3,2,1,2,d)
    10. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 5 (0,2,1,0,2)
    11. Rune Holta (ROW Rybnik) 5 (1,0,2,1,1)
    12. Patryk Dolny (Polonia Piła) 4 (1,2,0,1,u)
    13. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów) 4 (0,1,2,1,d)
    14. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) 3 (0,3)
    15. Grzegorz Walasek (KS Toruń) 3 (2,0,1,d,w)
    16. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) 2 (2,w,-,-,-)
    17. Oskar Ajtner-Gollob (Polonia Bydgoszcz) 2 (1,0,1)
    18. Adrian Gała (Betard Sparta Wrocław) 0 (d,w,d,d,-)

    Kraków
    1. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) 13 (3,3,3,1,3)
    2. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 13 (2,3,3,2,3)
    3. Norbert Kościuch (Polonia Piła) 12 (3,2,3,2,2)
    4. Mateusz Szczepaniak (Betard Sparta Wrocław) 11 (3,2,2,3,1)
    5. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 9+3 (1,1,2,3,2)
    6. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) 9+2 (0,3,2,1,3)
    7. Ernest Koza (KSM Krosno) 8 (1,3,1,3,0)
    8. Adrian Miedziński (KS Toruń) 8 (w,2,1,2,3)
    9. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) 8 (2,0,3,1,2)
    11. Marcin Rempała (KSM Krosno) 7 (2,0,2,2,1)
    10. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź) 6 (d,1,1,3,1)
    12. Krystian Rempała (Unia Tarnów) - 4 (3,1,0,d,0)
    13. Edward Mazur (Wanda Kraków) 4 (2,d,1,d,1)
    14. Zbigniew Suchecki (Wanda Kraków)3 (0,1,d,0,2)
    15. Rafał Trojanowski (Włókniarz Częstochowa) 3 (1,2,0,0,d)
    17. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) 1 (0,1,0)
    12. Artur Mroczka (KS Toruń) 1 (1,-,-,-,-)
    18. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 0 (d)

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Aktualności sportowe

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 22 46 13 7 2 36-18
    2 Legia Warszawa Live 22 42 12 6 4 35-22
    3 Jagiellonia Białystok Live 22 39 11 6 5 38-29
    4 Korona Kielce Live 22 35 9 8 5 27-24
    5 Piast Gliwice Live 22 34 9 7 6 32-25
    6 Pogoń Szczecin Live 22 34 10 4 8 32-27
    7 Lech Poznań Live 22 33 10 3 9 33-29
    8 Cracovia Live 22 33 9 6 7 24-22
    9 Wisła Kraków Live 22 32 9 5 8 34-31
    10 Zagłębie Lubin Live 22 30 9 3 10 36-33
    11 Arka Gdynia Live 22 25 6 7 9 33-33
    12 Śląsk Wrocław Live 22 21 5 6 11 29-31
    13 Miedź Legnica Live 22 21 5 6 11 21-41
    14 Górnik Zabrze Live 22 20 4 8 10 26-40
    15 Wisła Płock Live 22 20 4 8 10 30-39
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 22 15 3 6 13 27-49

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 3 pkt za zaległości finansowe
    1 Raków Częstochowa Live 21 48 14 6 1 36-10
    2 Sandecja Nowy Sącz Live 21 38 10 8 3 23-12
    3 Stal Mielec Live 21 37 10 7 4 30-14
    4 ŁKS Łódź Live 21 37 10 7 4 32-18
    5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 21 32 9 5 7 30-22
    6 Puszcza Niepołomice Live 21 30 8 6 7 24-27
    7 Chojniczanka Chojnice Live 21 29 7 8 6 29-27
    8 GKS 1962 Jastrzębie Live 21 29 7 8 6 24-27
    9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 21 27 7 6 8 32-34
    10 Bytovia Bytów Live 21 26 5 11 5 33-28
    11 GKS Tychy Live 21 26 6 8 7 28-26
    12 Odra Opole Live 20 23 6 5 9 28-33
    13 Warta Poznań Live 21 23 6 5 10 19-27
    14 Chrobry Głogów Live 21 23 6 5 10 14-21
    15 Wigry Suwałki Live 20 22 5 7 8 22-33
    16 Stomil Olsztyn Live 21 19 6 4 11 20-29
    17 GKS Katowice Live 21 18 4 6 11 16-28
    18 Garbarnia Kraków Live 21 16 4 4 13 16-40