Żużel: Przemysław Pawlicki zdobył Złoty Kask

TS
Przemysław Pawlicki
Przemysław Pawlicki Grzegorz Dembiński
Przemysław Pawlicki wygrał w Rawiczu finał Złotego Kasku. Dla kapitana leszczyńskich Byków to pierwszy triumf w tej prestiżowej imprezie.

Przemysław Pawlicki poszedł w ślady swojego młodszego brata Piotra, który przed dwoma laty, na torze w Gorzowie, także triumfował w Złotym Kasku. W tamtych zawodach Przemek również stał na podium, ale na jego najniższym stopniu. Te wyniki tylko pokazują, że bracia Pawliccy lubią i potrafią się ścigać w tych prestiżowych zawodach. Można więc tylko żałować, że w niedzielę w Rawiczu zabrakło nowo kreowanego mistrza świata juniorów, który był wprawdzie na liście startowej, ale pojechał do Rybnika na mecz Polska - Reszta Świata.

Pod nieobecność Piotra Pawlickiego bardzo dobrze spisał się wicemistrz świata młodzieżowców, czyli Kacper Gomólski. Wychowanek Startu Gniezno, obecnie broniący barw Unii Tarnów zajął bowiem drugie miejsce. Wywalczył je dopiero w wyścigu dodatkowym, w którym pokonał Grzegorza Walaska. Najlepsza trójka rawickiego finału zapewniła sobie miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do Grand Prix. Pecha miał więc Damian Baliński, który uplasował się tuż za podium.

Najlepsza czwórka finału na koniec zawodów jeszcze raz wyjechała na tor, by walczyć o Puchar Burmistrza Rawicza. I w tym przypadku najlepszy okazał się Przemysław Pawlicki, który pewnie pokonał Gomólskiego. I tym przypadku pecha miał Baliński, ponieważ musiał zjechać z toru z powodu defektu motocykla. I to w momencie, kiedy jechał na drugiej pozycji. Wcześniej z tego biegu, za przekroczenie limitu dwóch minut, wykluczony został Walasek.

Wyniki: 1. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 13 (3,3,2,2,3), 2. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) 11+3 (3,3,0,3,2), 3. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa) 11+2 (3,1,3,3,1), 4. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno) 10 (1,3,3,1,2), 5. Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) 9+3 (3,2,2,0,2), 6. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 9+2 (2,w,1,3,3), 7. Robert Miśkowiak (KMŻ Lublin) 9+w (1,2,3,d,3), 8. Sebastian Ułamek (GKM Grudziądz) 8 (2,0,0,3,3), 9. Piotr Świderski (Stal Gorzów) 8 (1,3,2,1,1), 10. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) 7 (2,0,3,2,0), 11. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 6 (0,2,2,0,2), 12. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 6 (0,2,1,2,1), 13. Kamil Brzozowski (MDM Komputery Dreier Ostrovia) 6 (2,1,1,2,d), 14. Mirosław Jabłoński (Włókniarz Częstochowa) 3 (0,1,0,1,1), 15. Karol Baran (Wanda Instal Kraków) 2 (0,1,1,d), 16. Paweł Miesiąc (PGE Marma Rzeszów) 1 (1,0,t,0), 17. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Rawicz) 0 (d,u), 18. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawag Rawicz) 0 (d).