Związki przemilczanych wpadek

  Związki przemilczanych wpadek

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tym razem będzie o dwóch najbardziej popularnych w Polsce związkach sportowych, czyli o PZPN i PZPS. Obie centrale nie przeżywają ostatnio dobrej passy, ale zachowują się tak jakby były w przededniu osiągnięcia apogeum popularności. Piłkarska centrala kompletnie zagubiła się na finiszu rundy zasadniczej i doprowadziła do ogłupienia kibiców.
  Związki przemilczanych wpadek
  Przez dwa dni w grupie mistrzowskiej było bowiem Podbeskidzie Bielsko-Biała (za sprawą gola byłego piłkarza Lecha, Mateusza Możdżenia), a od poniedziałku jest w niej już Ruch Chorzów, bo prezes PZPN, Zbigniew Boniek, dogadał się z prezesem Lechii Gdańsk, Adamem Mandziarą, by wykolegował „Górali” i sprawił prezent „Niebieskim”.

  Nie byłoby całego zamętu, gdyby nie odejmowanie punktów przed sezonem (za niespełnianie wymogów licencyjnych), z możliwością odwoływania się przez kluby do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. Miało być sprawiedliwie i przejrzyście, a wyszło niesmacznie i biurokratycznie. To jedna z najpoważniejszych wpadek ekipy „Zibiego”, ale dziwnym trafem szef PZPN ma dużo więcej szczęścia do łagodnego traktowania niż jego poprzednik, Grzegorz Lato. Trudno się poddać samobiczowaniu, skoro nie ma chętnych do chłostania...

  W siatkarskiej centrali najpierw grupa trzymająca władzę dogadała się Pawłem Papke, że on już się narządził i musi zrobić miejsce dla prezesa ligi zawodowej, Jacka Kasprzyka. Zarząd udzielił mu nawet rekomendacji, tak jakbyśmy wciąż żyli w czasach wiodącej partii.

  Z układu szybko wyłamali się jednak inni działacze i w szranki wyborcze przeciwko Kasprzykowi ma stanąć jeszcze co najmniej czterech kandydatów. On sam natomiast zapowiedział zmiany w ekstraklasie kobiet i mężczyzn. Nie przyznał się do błędów i kontrowersji (zamknięcie obu lig, wprowadzenie skróconego play-off), tylko stwierdził, że wsłuchał się w głos środowiska. Można i tak. Udawać Greka z przekonaniem, że jest się mędrcem.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo