Zwycięska sobota pod siatką

Beata Pawlicka i jej koleżanki na turnieju w Świdnicy nie straciły jeszcze seta
Beata Pawlicka i jej koleżanki na turnieju w Świdnicy nie straciły jeszcze seta Fot. Adrian Wykrota
Wielkopolskie drużyny świetnie radziły sobie w sobotę na siatkarskich parkietach. Zawodniczki Enei Energetyka Poznań są blisko awansu do fazy głównej Pucharu Polski, a zawodnicy APP Krispolu Września rozpoczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa.

Podopieczne Marcina Patyka na turnieju rundy wstępnej PP w Świdnicy nie straciły jeszcze seta. Poznanianki w piątek ograły 3:0 AZS AWF Warszawa, a w sobotę w tym samym stosunku pokonały miejscową Polonię. W niedzielę w spotkaniu o pierwsze miejsce zmierzą się z także niepokonaną Wisłą Warszawa.

Rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki pomarańczowi z Wrześni. Pod wodzą Mariana Kardasa APP Krispol zwyciężył na wyjeździe TSV Sanok 3:0 (25:20, 25:18, 25:23).

Świetnie radzą sobie też w turnieju Energa Cup siatkarki Enea PTPS Piła. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w sobotę w trzech setach pokonały w Bobolicach wicemistrza Polski, Budowlanych Łódź i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W pierwszym sobotnim meczu Pałac wygrał po zaciętym meczu 3:2 z Legionovią.