Zwycięstwa siatkarek i siatkarzy w światowych turniejach

Polskie siatkarki wygrały pierwszy mecz w drugim turnieju World Grand Prix, rozgrywanym w chińskim Foshan. Piątkowe spotkanie zKoreą Płd. nie miałoby historii, gdyby nie krople deszczu, które zalały parkiet w trzecim secie i na kilkanaście minut przerwały mecz.

Przy stanie 18:16 w miejscowej hali zaczął przeciekać dach. Powstała kałuża wody uniemożliwiała grę. Nie pomogło użycie ścierek i postawienie na mokrym miejscu kosza ...na piłki. Gospodarzy z opresji wybawiły chyba dopiero prawa natury.

Polki nadspodziewanie łatwo ograły ekipę Korei Płd. W azjatyckim zespole aż cztery zawodniczki zmagają się jednak z kontuzjami. - Rywalki zagrały bardzo dobrze. Zasłużyły na zwycięstwo. W zeszłym roku pokonaliśmy je 3:0, teraz przegraliśmy. Polska ma doświadczone zawodniczki. W naszej drużynie są cztery kontuzjowane siatkarki. Do tego popełniliśmy zbyt dużo błędów serwisowych na początku meczu, więc porażka była nieunikniona - tłumaczył trener Kim Hyung-Sil.

Zdaniem kapitan koreańskiej drużyny, Lee Sook-Ja, przez urazy koleżanek trudno było grającym skoncentrować na spotkaniu. - Jutro z Chinkami zagramy lepiej, szczególnie jeśli chodzi o kontrolowanie rytmu meczowego - podkreśliła Sook-Ja.

Radości po spotkaniu nie kryła kapitan polskiej ekipy, Katarzyna Skorupa. Przypomniała też jednak o wielkiej nieobecnej dzisiejszego starcia. - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Korea to niezwykle silna drużyna, dotyczy to zwłaszcza grającej z numerem 10 Yeon-Koung Kim. To jedna z najlepszych zawodniczek na świecie. Cel na jutro? Zwycięstwo! Jutro gramy kolejny mecz i mamy nadzieję, że również wygramy - stwierdziła pierwsza rozgrywająca biało-czerwonych.

W podobnym, optymistycznym duchu wypowiadał się trener Alojzy Świderek. - Jestem bardzo zadowolony z wygranej. Przed meczem nie myślałem, że zwyciężymy w trzech setach, ponieważ nasza drużyna jest bardzo zmęczona i musi przystosować się do nowej strefy czasowej. Co w spotkaniu z Koreą przesądziło o tak łatwym zwycięstwie? Dzisiaj nasz zespół bardzo mocno atakował i blokował. To zdecydowało o wygranej - zauważył nasz selekcjoner.

Z kolei nasi siatkarze rozpoczęli ostatni etap walki o finał Ligi Światowej w Sofii. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali w piątek bez straty seta z gospodarzem ostatniego turnieju grupy B, Finlandią. Natomiast Brazylijczycy stracili punkt w starciu z Kanadyjczykami. O wszystkim rozstrzygnie nasz niedzielny mecz z canarinhos. Obie ekipy mają po 23 punkty.