Zwycięstwo i porażka na początek sezonu w Centralnej Lidze Juniorów. Młodzi zawodnicy Lecha Poznań rozpoczęli sezon w kratkę

Maksymilian Dyśko
Młodzi Lechici zmierzą się w najbliższy weekend z juniorami Lechii Gdańsk.
Młodzi Lechici zmierzą się w najbliższy weekend z juniorami Lechii Gdańsk. Glos Wielkopolski
Młodzi lechici w zeszłym tygodniu powrócili do gry. Po intensywnych przygotowaniach zawodnicy Lecha Poznań rozpoczęli walkę w Centralnej Lidze Juniorów z ogromnym animuszem, wygrywając na wyjeździe z rówieśnikami Cracovii 3:1. W nieco gorszych nastrojach schodzili z boiska w ostatni weekend, bowiem podopieczni Bartosza Bochińskiego ulegli Polonii Warszawa.

W poprzednim sezonie Akademia Lecha Poznań zajęła ósme miejsce w Centralnej Lidze Juniorów, uzyskując 47 punktów w 30 spotkaniach. Podopieczni trenera Huberta Wędzonki znaleźli się m.in. za zespołem Arki Gdynia, Legii Warszawa, Wisły Kraków, Cracovii, Polonii Warszawa oraz Śląska Wrocław.

Młodzi lechici wrócili do treningów 13 lipca z nowym trenerem, Bartoszem Bochińskim. W trakcie przygotowań rozegrali cztery gry kontrolne – z Herthą Berlin U-19 (1:1), czwartoligową Notecią Czarnków (1:1), Tarnovią Tarnowo Podgórne (4:1) oraz Wartą Poznań U-19 (6:1). Można zauważyć, że podczas okresu przygotowawczego forma Akademii Lecha Poznań rosła. Do pierwszego ligowego spotkania lechici przystępowali z bilansem dwóch remisów oraz dwóch zwycięstw w sparingach.

Cracovia U19 – Lech Poznań U19 (1:3)

Na inaugurację zawodnicy Bartosza Bochińskiego udali się do Krakowa, by zmierzyć się z miejscową Cracovią. Od pierwszych minut lechici stosowali wysoki pressing. Zaowocowało to bramką w 13 min., której autorem został Aleksander Nadolski. Jednobramkowe prowadzenie udało się utrzymać do przerwy.

W drugiej części spotkania zawodnicy z wielkopolski ruszyli do ataku, aby zadać kolejny cios. W 48 minucie arbiter wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł napastnik Lecha Oskar Tomczyk, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Trzecim trafieniem dla lechitów w 74 minucie popisał się Maksym Pietrzak. Niecałe dwie minuty później zawodnicy Wojciecha Stawowego odpowiedzieli atakiem, który przełożył się na bramkę autorstwa Adama Wierzbickiego. Do końca spotkania zawodnicy trenera Bochińskiego mieli mecz pod kontrolą, a wynik nie uległ zmianie.

Lech Poznań U19 – Polonia Warszawa U19 (1:2)

Po przekonującej wygranej Akademia Lecha Poznań podejmowała groźną Polonię Warszawa, która na inaugurację pokonała Arkę Gdynia (1:0). Co ciekawe, w poprzednim sezonie lechici również rozegrali swoje domowe spotkanie w ramach drugiej kolejki z „Czarnymi Koszulami”, które zakończyło się pewnym zwycięstwem (7:1).

W mecz lepiej weszli goście, którzy już w drugiej minucie stanęli przed wielką szansą na objęcie prowadzenia w poznańsko-warszawskiej rywalizacji. Jedenastkę pewnie wykonał Kacper Jakóbczyk. Lechici otrzymali kolejny cios do przerwy, a efektem tego była bramka do szatni, której autorem został Franciszek Antkiewicz.

W drugiej połowie zawodnicy Kolejorza wzięli się do pracy. W 57 minucie Oskar Tomczyk pokonał golkipera gości. Ambitnie walczący lechici robili wiele, by uzyskać korzystny wynik. Niestety, w 70 minucie Mateusz Wójcik osłabił zespół gospodarzy, który obejrzał czerwoną kartkę za agresywne zachowanie w stosunku do zawodnika Polonii Warszawa.

Zawodnicy trenera Bartosza Bochińskiego udadzą się w najbliższy weekend (27-28 sierpnia) do Trójmiasta, by zmierzyć się z Lechią Gdańsk, która jeszcze nie wygrała swojego meczu w obecnym sezonie.

Podczas ostatniego meczu Lecha Poznań z luksemburskim Dudelange najwierniejsi fani Kolejorza zasiadający w Kotle wywiesili transparent, który podsumowywał nieudane transfery klubu przeprowadzone przez dyrektora sportowego Tomasza Rząsę w latach 2018-2022Zobacz listę największych niewypałów transferowych według kibiców --->

Lista wstydu Lecha Poznań. Ci piłkarze okazali się największ...