Zwycięstwo Lecha na inaugurację wiosny

SZKI

Udana inauguracja wiosny Kolejorza. Poznaniacy po dramatycznym meczu wygrali na wyjeździe z GKS Bełchatów 3:2 (1:0) i umocnili się na pozycji lidera Ekstraklasy. Bohaterami spotkania w ekipie Lecha byli Semir Stilić oraz Robert Lewandowski.
    Bośniak zdobył pierwszego gola już w 3. min. Po strzale Stilica piłka trafiła w słupek. Po dobitce Lewandowskiego futbolówka ponownie trafiła pod nogi pomocnika Lecha, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Kolejny cios Stilić zadał po przerwie. W 58. min. po podaniu Ivana Djurdjevica Bośniak strzelił celnie w długi róg bramki gospodarzy.

Kontaktowego gola dla bełchatowian zdobył chwilę później Janusz Dziedzic. Kiedy wydawało się, że podopieczni Franciszka Smudy dowiozą minimalne prowadzenie do końcowego gwizdka, wyrównał Mariusz Ujek.

Jednak końcowy zryw gości dał im trzy punkty. W ostatniej minucie Hernan Rengifo w polu karnym zgrał piłkę do Lewandowskiego, a ten huknął z woleja nie do obrony!

Kolejorz wykorzystał więc potknięcia najgroźniejszych rywali w walce o mistrzostwo polski. Swoje mecze zremisowały Wisła, Legia oraz Polonia. Poznaniacy są na pierwszym miejscu w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad Legią.

GKS Bełchatów - Lech Poznań 2:3 (0:1)