MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Życiowy sukces Julii Klimaszyk-Walczyk. Poznańska florecistka zdobyła brązowy medal podczas ME w szwajcarskiej Bazylei

Julia Walczyk-Klimaszyk (z prawej) na podium ME w szwajcarskiej Bazylei
Julia Walczyk-Klimaszyk (z prawej) na podium ME w szwajcarskiej Bazylei Polski Związek Szermierczy
Swój życiowy sukces osiągnęła w ostatnich dniach florecistka Julia Walczyk-Klimaszyk (AZS UAM Poznań), która stanęła na najniższym stopniu podium ME w Bazylei.

Droga do strefy medalowej poznanianki zaczęła się od pokonania Węgierki Flory Pasztor 15:13 w 1/16 finału, w kolejnej rundzie Polka była lepsza od Francuzki Paulinę Ranvier 15:11. Zwycięstwo nad Katą Kondricz (Węgry) 15:8 zapewniło naszej reprezentantce miejsce w półfinale.

Niestety, tego dnia świetną dyspozycją popisała się Ukrainka Daria Myroniuk, która wygrała półfinał z Walczyk-Klimaszyk 15:11. Myroniuk w finale została pokonana przez Włoszkę Ariannę Errigo, a wraz z Julią brązowy medal odebrała Carolina Stutchbury (Wielka Brytania).

Trzy pozostałe Polki odpadły w walkach o czołową 16, Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), choć wcześniej lepsza od Brytyjki Kate Beardmore 15:3, nie sprostała Włoszce Martinie Batini 9:15, Hannę Łyczbińską (AZS UAM Poznań) także wyeliminowała Włoszka – Alice Volpi 9:15, a Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań) przegrała z Katą Kondricz 7:15.

Po brąz w Bazylei sięgnęła też szablistka Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Medal nasza reprezentantka zapewniła sobie, wygrywając 15:13 z Francuzką Sarah Noutchą. I była bardzo blisko walki o złoty medal, w półfinale jednak Polka uległa jednym punktem Hiszpance Celii Perez Cuenca, późniejszej mistrzyni.
Sylwia Matuszak (KKSz Konin) odpadła po walkach grupowych.