5 z 7
Reprezentacja do lat 21 ponownie walczy o awans na Euro w...

Lech Poznań: Lechici błysnęli w meczach reprezentacyjnych. Dobra forma Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego. Gol Gytkjaera

Reprezentacja do lat 21 ponownie walczy o awans na Euro w 2021 roku i popaździernikowych meczach przybliżyliśmy się do wyjazdu na Węgry i Słowenii. W pierwszym spotkaniu nasi kadrowicze pechowo zremisowali 2:2 z Rosją, ale we wtorek po dobrym meczu pokonali w Łodzi Serbów 1:0.

Przeciwko Rosji w wyjściowej jedenastce pojawiło się dwóch lechitów: Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Ten drugi nie znalazł tym razem uznania w oczach Jerzego Brzęczka, z czego skorzystał Michniewicz i powołał go do młodzieżówki. W drugiej połowie na boisku pojawił się jeszcze Paweł Tomczyk i debiutujący w kadrze do lat 21 Jakub Moder. Tomczyk miał nawet świetną okazję do podwyższenia wyniku na 3:1, ale piłkę lecącą do bramki zatrzymał jeden z rosyjskich obrońców.

W meczu z Serbią od pierwszej minuty wyszli Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Obaj byli jednymi z najlepszych na boisku i potwierdzają swój powrót do dobrej formy, co może cieszyć kibiców i trenera Dariusza Żurawia. W 90. minucie na boisku pojawił się jeszcze Paweł Tomczyk.

Polacy po czterech spotkaniach mają na koncie dziesięć punktów i nad drugą Bułgarią mają pięć oczek przewagi.

Tygodniowy przegląd prasy w Szczawnie-Zdroju, (28.04-4.05.2024)

Tygodniowy przegląd prasy w Szczyrku, (28.04-4.05.2024)

Pogoń Szczecin zagra w europejskich pucharach? Kamil Grosicki: Kolejna lekcja w życiu