2 z 4
MICKEY VAN DER HART 6...

Lech Poznań wygrywa w Szczecinie z Pogonią 1:0 pierwszy raz od 2017 roku i rewanżuje się za porażkę 0:4 w 2020. Oceniamy piłkarzy Lecha

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART 6
Praktycznie bezrobotny do przerwy, bo Pogoń w pierwszej części oddała tylko jeden celny strzał. W drugiej połowie Portowcy mieli sporo niecelnych zagrań, ale pod koniec meczu popisał się bardzo dobrą interwencją i uchronił Lecha przed remisem. Zachował czujność cały mecz, co przełożyło się na czyste konto.

ALAN CZERWIŃSKI 4
W wykonaniu Alana strasznie irytujące jest ciągłe podawanie do tyłu. Nie napędza akcji Lecha prawą stroną, rzadko wrzuca w pierwszym tempie. Wydawało się, że jego grę cechuje duża odwaga, a były piłkarz Zagłębia jest jednym z tych, na którym ostatnia postawa całej drużyny wpłynęła na pewność siebie.

BARTOSZ SALAMON 7
Popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki na początku meczu, ale nie był kosztowny w skutkach. Bazuje na fizyczności, ale umie też dokładnie podać. Świetnie znalazł się w polu karnym i idealnie wykończył podanie Tiby. Pierwszy gol wychowanka Lecha.

THOMAS ROGNE 6
Górowal w polu karnym i wybijał piłki. Pewny w obronie. W drugiej połowie czasami minął się z piłką, ale na plus czyste konto pod wodzą kapitana.

JAKUB KAMIŃSKI 6
Starał się i nie było widać u niego większych problemów na tej pozycji. Czasami mógłby się lepiej ustawić. Skupił się głównie na niepopełnianiu błędów w defensywie, przez co rzadko podłączał się do ofensywy. Grał odpowiedzialnie. W drugiej połowie miał więcej miejsca, ale także brakowało mu czasami pewności.