3 z 4
JESPER KARLSTROM 6...

Lech Poznań wygrywa w Szczecinie z Pogonią 1:0 pierwszy raz od 2017 roku i rewanżuje się za porażkę 0:4 w 2020. Oceniamy piłkarzy Lecha

POMOCNICY

JESPER KARLSTROM 6
Dobrze spisuje się w odbiorze, ale do przerwy nie było nic poza tym. Zanotował kilka strat, a na jego pozycji to nie powinno się zdarzać. W pierwszej połowie brakowało dynamiki w jego zagraniach, ale po zmianie stron wszystko robił szybciej. Dobrze ubezpieczał Pedro Tibę.

PEDRO TIBA 8
Jak zwykle brał grę na siebie i starał się kreować poczynania ofensywne lechitów. Popisał się idealnym zagraniem do Salamona. Starał się cały czas grać do przodu, a to rzadkie w naszej lidze. Z minuty na minute łapał coraz więcej pewności siebie. Kolejny świetny mecz Portugalczyka.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6
W pierwszej połowie wywalczył kilka stałych fragmentów gry. Na pewno powinien lepiej się zachować w sytuacji po rzucie rożnym, bo uderzoną z woleja piłkę przesłał wysoko. Dużo chaosu w jego poczynaniach, ale po przerwie wyglądał dużo lepiej. Powinien mieć asystę przy akcji z Ramirezem. Sporo pracował w defensywie.

DANI RAMIREZ 5 (grał do 91. minuty)
Sporo złych decyzji, za dużo holowania piłki, niedokładne podania. Nie przyspiesza gry, a to od niego zależy i m.in. Przez to gra Lecha jest statyczna. Nieźle wychodziły mu stałe fragmenty, ale po przerwie miał fantastyczną okazję na podwyższenie wyniku i powinien to zrobić. Miał piłkę na swojej lewej nodze. Nie można odmówić mu chęci, ale jak nie idzie, to nie idzie.

JAN SYKORA 3 (grał do 80. minuty)
W defensywie zdarzało mu się odpuszczać rywali, a co gorsza, niepotrzebnie faulować. Zagrał tym razem na lewej pomocy, ale czeski piłkarz daje Lechowi bardzo mało argumentów w ofensywie. Dodatkowo notował straty i nie potrafił wygrywać dryblingów.