• Damian Dąbrowski - 3 (Marek Mróz - bez oceny)
      • Tomasz Pieńko - 3 (Patryk Kusztal - bez oceny)
      • Mateusz Wdowiak - 3 (Serhij Bułeca - bez oceny)
      • Juan Munoz - 2 (Dawid Kurminowski - 3).
    • Koniec meczu. Lech wygrał do zera po golach Polaków, w udanym powrocie trenera Rumaka. Dzięki zwycięstwu udało się strącić Legię z podium.

• Jeszcze atakuje Lech. Kwekweskiri domaga się odgwizdania karnego po ręce.

• To już ostatnie minuty meczu. Zagłębie próbuje zdobyć chociaż kontaktową bramkę, ale Lech skutecznie się broni.

• W Zagłębiu jeszcze Kusztal za Pieńkę.

• Bułeca chyba gra w rugby - wysoko nad bramką.

• Kartka dla Anderssona.

• Tym razem Czerwiński przeciągnął dośrodkowanie. Dał jednak dziś dobrą zmianę. Dużo go w ofensywie.

• W składzie Lecha pojawił się Kwekweskiri. Zmienił Szymczaka.

• A Bułeca zastąpił Wdowiaka.

• Makowski w miejsce Poletanovicia.

• Strzały Lecha - sześć. Strzały Zagłębia - jedenaście. A wynik znacie.

• Mróz w miejsce Dąbrowskiego.

• Marchwiński przedarł się na lewej flance, wycofał do Murawskiego, a ten soczystym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Lecha. Murawski!

• Żółtą kartkę obejrzał Kopacz.

• Gramy dalej. Sędzia doliczy na pewno sporo minut.

• Znowu sporo dymu nad murawą. Czekamy na wznowienie gry.

• Czerwiński chowa twarz w dłoniach! Niecelny strzał po dobrym podaniu Czerwińskiego.

• Pod koniec 62 minuty grę wznowiono. Kartka dla Szymczaka za spóźnione wejście.

• Przerwa będzie dłuższa. Piłkarze zbiegli do linii bocznej. Czekamy na lepszą widoczność - to ważny aspekt z perspektywy widzów, kibiców na stadionie, ale i VAR-u.

• lech

• To ultrasi Zagłębia zadymili stadion. Trwa przerwa w grze z tego powodu.

• Andersson wszedł za Douglasa. Dym nad murawą spowodowany odpaleniem pirotechniki.

• A jednak frekwencja niższa od zapowiadanej. Na stadionie jest 18 256 kibiców.

• Wdowiak główkował po rzucie rożnym - nad poprzeczką.

• Zagłębie coraz groźniejsze! Pierwszy strzał Pieńki przyjmuje na siebie Salamon, dobitkę broni Mrozek.

• Na trybunach prezes Rutkowski i właściciel Rutkowski, czyli syn i ojciec.

• Poletanović dostał kartkę. W następnej kolejce pauzuje.

• lech

• JAK TO NIE WPADŁO?! To powinien być gol na 1:1. Pieńko wbiegł przed Murawskiego, miał już przed sobą tylko Mrozka, ale kopnął obok.

• Za chwilę korner dla Lecha. Zespół Rumaka znowu wygląda dobrze na początku.

• Burić ratuje Zagłębie! Dobra obrona po strzale Karlstroema. Podawał Czerwiński.

• Wychodzi więc na to, że Lech strzelił przed przerwą gola, ale stracił z powodu kontuzji dwóch piłkarzy: Ba Louę i Milicia.

• Od razu żółtą kartką został ukarany Salamon.

• Gramy dalej. Spotkanie zostało wznowione.

• W składzie Lecha pojawił się nieoczekiwanie Gurgul - za Milicia.

• Czas na zmiany. Kurminowski w miejsce Munoza.

• Koniec pierwszej połowy. Lech prędko strzelił i to by było na tyle. Wracamy za kwadrans.

• Lech nie kontroluje tego meczu. Znowu łatwo przedziera się Pieńko, ale bez konsekwencji.

• Dąbrowski pchnięty przez Murawskiego. Nie ma kartki, jest za to przepraszający gest ze strony lechity. Sędzia doliczył dwie minuty.

• Munoz trochę za szybko wyskoczył, przez co główka po dośrodkowaniu z wolnego wypadła bardzo słabo. Niecelny strzał.

• Pieńko kontra Douglas w polu karnym Lecha. Kto kogo obalił? Zdaje się zawodnik Zagłębia.

• Douglas centruje w kierunku Marchwińskiego. Skuteczna interwencja Ławniczaka. Róg dla Lecha.

• Marchwiński otrzymał żółtą kartkę.

• Zagłębie nie wykorzystało szansy z rzutu wolnego. Poletanović obił szczelny mur Lecha.

• Takiego gola Lech strzelił Zagłębiu:

• Dobra i przede wszystkim ważna interwencja Pereiry. Portugalczyk odebrał piłkę Wdowiakowi przed polem karnym.

• Czerwiński za Ba Louę.

• Na stadionie są też kibice Zagłębia w sporej liczbie.

• Ba Loua zgłosił jakiś problem zdrowotny. Sztab medyczny sugeruje zmianę. Wejdzie Czerwiński.

• Niebezpiecznie pod bramką Lecha. Po podaniu Wdowiaka zablokowany został jednak Chodyna.

• Tempo jest dość powolne. Lech go w każdym razie nie forsuje.

• Lech stara się ładnie budować akcje. Karlstroem okazał właśnie złość po nieudanym odegraniu do Ba Louy.

• Douglas dograł odchodzącą piłkę z rożnego. Kopacz oddalił głową zagrożenie.

• Zagłębie próbuje uspokoić sytuację. Rozgrywa piłkę od bramkarza.

• A było tak. Ławniczak fatalnie przyjął w szesnastce, w efekcie stracił piłkę na rzecz Ba Loui, a potem z bliska trafił mocno Szymczak!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Jest 1:0 dla Lecha. Szymczak!

• 30 sekunda meczu i od razu bardzo groźnie. Lech prędko wpadł w pole karne. Uderza Karlstroem, piłka zablokowana i jest rożny.

• No to gramy w Poznaniu. Od środka rozpoczął właśnie Lech.

• Wzmaga się doping, piłkarze wychodzą z tunelu.

• lech

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Weirauch, Woźniak, Makowski, Bułeca, Mróz, Kusztal, Nalepa, Mata, Kurminowski.

• W Lechu sporo osłabień. Za kartki pauzuje Velde, kontuzję leczy Ishak, poza kadrą znaleźli się też Sousa, Blazić, Dagerstal czy wracający z Pucharu Azji Gholizadeh.

• Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Andersson, Gurgul, Dziuba, Tomaszewski, Kvekveskiri, Czerwiński, Lisman.

• To szczególny mecz dla trenera Rumaka, który po latach wraca, by uratować sezon dla Lecha. W grudniu zastąpił pożegnanego van den Broma.

• Do czwartku sprzedano ponad 18 tys. biletów. Frekwencja na pewno wyniesie co najmniej 20 tys.

• Lech jest pod pewną presją, bo Legia dzięki pokonaniu wczoraj Ruchu (1:0) strąciła go z podium.

• Pierwszą sobotę po wznowieniu PKO Ekstraklasy kończymy w stolicy Wielkopolski. Poważnie osłabiony Lech spróbuje sprostać roli faworyta w meczu z Zagłębiem, które ugrało osiem punktów mniej i zajmuje miejsce w środku tabeli.

Zdjęcie autora materiału

Gol24

Lech - Zagłębie LIVE! Wymarzony początek Kolejorza. 3 minuta i gol

Lech - Zagłębie LIVE! Wymarzony początek Kolejorza. 3 minuta i gol ©Canal+ Sport

Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE. To ostatnie sobotnie starcie w Ekstraklasie. "Kolejorz" będzie musiał sobie radzić bez Mikaela Ishaka, który jest kontuzjowany. Czy "Miedziowi" mogą liczyć na punkty na trudnym terenie? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 20:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Zagłębie Lubin ONLINE

Lech Poznań w rundzie wiosennej z pewnością będzie chciał powalczyć o mistrzostwo Polski. Jesień nie była słaba, ale mogła być dużo lepsza. Posadę stracił John van den Brom, który nie dogadywał się z piłkarzami.
    Zastąpił go Mariusz Rumak, dla którego starcie z Zagłębiem będzie pierwszym oficjalnym meczem po ponownym objęciu Lecha. Obecnie "Kolejorz" zajmuje 4. pozycje i ma osiem punktów straty do liderującego Śląska Wrocław.

Niestety w pierwszym meczu "Kolejorza" w rundzie wiosennej nie zobaczymy Mikaela Ishaka. Podczas sparingowego meczu z Szachtarem Donieck po wrzutce Douglasa Ishak wyskoczył w polu karnym, żeby uderzyć piłkę głową. Pechowo jednak został - mówiąc slangiem piłkarskim - "skasowany" przez bramkarza rywali. Doznał kontuzji żeber, co potwierdził rzecznik prasowy klubu.

Zagłębie Lubin rundę jesienną zakończyło na 9. miejscu. Waldemar Fornalik na pewno chciałby zaliczyć progres w porównaniu do poprzedniej kampanii (także 9. miejsce). Szkoleniowiec podkreśla, że spotkanie z Lechem Poznań będzie wymagające, ale liczy na trzy punkty.

- Na pewno taki mecz powoduje dużą mobilizację w zespole. Ważne, aby wyjść i próbować grać swoją piłkę – realizować to co sobie założymy. Myślę, że jeśli takie spotkanie zakończy się pozytywnym wynikiem, to jest bardzo ważnym czynnikiem mobilizującym zespół na resztę sezonu - powiedział Fornalik cytowany przez klubowe media.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin w telewizji

Mecz Lech - Zagłębie obejrzy z trybun w Poznaniu co najmniej 20 tys. kibiców. Transmisję przeprowadzi Canal+ na swoich trzech kanałach: w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ 4K Ultra HD.

Gwiazda Lecha Poznań: Będę ciężko pracował, żeby być jeszcze lepszym piłkarzem

Lech Poznań - Zagłębie Lubin w internecie. Stream online, live

Stream z meczu Lech - Zagłębie w internecie na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online, a także w Polsat Box Go czy Playerze.