Zamknij

Głos Wielkopolski

Najgłośniejsze sprawy kryminalne w Wielkopolsce. Nie tylko śmierć Ewy Tylman, zabójstwo Ziętary i wybuch na Dębcu. Sprawdź, czy je pamiętasz

Tą sprawą żyła nie tylko cała Wielkopolska, ale Polska. Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Już kilka dni po jej zaginięciu Adam

Grzegorz Dembinski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/52] Poprzednie Następne

Tą sprawą żyła nie tylko cała Wielkopolska, ale Polska. Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Już kilka dni po jej zaginięciu Adam Z. został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Mężczyzna szybko trafił także do aresztu, gdzie spędził kolejne miesiące. W lipcu 2016 roku ciało Ewy zostało odnalezione w Warcie na wysokości Czerwonaka. A jeszcze pod koniec 2016 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi Z.

Jego proces rozpoczął się w styczniu 2017 roku. Sprawa budziła tak wielkie zainteresowanie, że na rozpoczęcie procesu konieczne stało się wprowadzenie przepustek niezbędnych do wejścia na salę sądową. Wszystkie rozeszły się już... pierwszego dnia. Adam Z. od początku procesu trzymał się wersji, że nie pamięta, co wydarzyło się tragicznej nocy. Już na jednej z pierwszych rozpraw sąd poinformował, że możliwa jest zmiana kwalifikacji prawnej czynu. Niedługo potem Adam Z. został wypuszczony z aresztu.

W kwietniu 2019 roku poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok uniewinniający Adama Z. od zarzucanego mu czynu.

- W ocenie sądu materiał dowodowy nie pozwala na przyjęcie, że oskarżony Adam Z. dopuścił się zabójstwa Ewy Tylman lub w jakikolwiek inny sposób przyczynił się do jej śmierci - tak sędzia Magdalena Grzybek uzasadniała wyrok.

Czytaj też: Adam Z. uniewinniony. Mężczyzna pozostaje na wolności

Od wyroku odwołała się prokuratura i pełnomocnicy rodziny zmarłej Ewy Tylman. Niespodziewanie w styczniu 2020 roku poznański Sąd Apelacyjny uchylił wyrok Sądu Okręgowego i nakazał ponownie rozpatrzeć sprawę.

Zobacz też: Wyrok w sprawie Adama Z. uchylony!

Przejdź do kolejnej sprawy --->

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy