Zamknij

Głos Wielkopolski

Od transparentów przeciwko Jaśkowiakowi, Tuskowi i uchodźcom po start w wyborach. Dlaczego kibice Lecha Poznań angażują się w politykę?

Kiedy w 2015 roku rozgorzała dyskusja o przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu do Polski, kibice Lecha Poznań byli jedną z wielu grup, która otwarcie

screen Youtube

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/11] Poprzednie Następne

Fani przeciwko uchodźcom

Kiedy w 2015 roku rozgorzała dyskusja o przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu do Polski, kibice Lecha Poznań byli jedną z wielu grup, która otwarcie się temu sprzeciwiała. Na jednym z meczów pojawiły się transparenty oraz obraźliwe przyśpiewki wobec uchodźców.

"Islamista brudna ku*wa", nam Polakom nie dorówna", "Cały stadion śpiewa z nami, wypie*dalać z uchodźcami"- to przykłady przyśpiewek, które intonowali fani Kolejorza. W 2016 roku poznański sąd skazał Piotra K., ówczesnego lidera kibiców Lecha, za wznoszenie antyislamskich okrzyków.

- Działalność kibiców nie jest napędzana motywacjami politycznymi, ale wynika z ich światopoglądu. Ich hasła wyrażają zatem niechęć wobec konkretnych wydarzeń z przestrzeni publicznej - mówi dr Przemysław Nosal.

Czytaj dalej --->

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy